Kohouti v pondělí v Berouně ukončili sérii porážek, která trvala čtyři zápasy.

„Jsme spokojeni, že jsme konečně bodovali,“ oddechl si olomoucký trenér Jan Tomajko.

Mora se především snaží vyladit formu na nadcházející play off.

„S výjimkou zápasu v Mostu jsme ale nehráli špatně ani předchozí zápasy. Konečně jsme dali víc než dva góly a vyhráli,“ porovnával kouč.

Premiéru v olomouckém dresu si odbyl mladý australský útočník Nathan Walker, kmenový hráč extraligových Vítkovic, který prvoligovému týmu vypomáhal v rámci střídavých startů.

„Bylo znát, že to byla posila. Hrál dobře. Zatím ale nevím, jak často ho budeme moci využívat,“ řekl Tomajko na adresu exotické posily.

Do konce základní části první ligy olomoučtí hokejisté odehrají ještě dva zápasy. Již nyní je jasné, že Kohouti ve čtvrtfinále narazí buď na Hradec Králové, nebo Benátky nad Jizerou.

„Nad soupeři vůbec nekalkulujeme. Je to jedno, s kým budeme hrát. Oba soupeři jsou srovnatelní,“ uvedl Tomajko.

A jak tedy Hanáci pojmou zbývající dvě kola?

„Chceme zápasy naplno odehrát, abychom si udrželi nějakou laťku výkonnosti,“ dodal Tomajko.

Olomoučtí hokejisté již v utkání s Jihlavou mohou rozhodnout o třetím místě. Dukla je momentálně třetí s jednobodovým náskokem před Morou. P

okud chtějí mít Hanáci jistotu, že skončí třetí již před čtvrteční dohrávkou s Hradcem, měli by Duklu porazit v normální hrací době.

Pokud ale domácí v normální hrací době prohrají, čtyřbodovou ztrátu už nedoženou a skončí čtvrtí.

Ve vzájemných zápasech má navrch jihlavský tým, který vyhrál 3:0 a 2:1 po samostatných nájezdech, naposledy na Vysočině uspěla Mora 6:5 po samostatných nájezdech.