„Nemyslím si, že jsme do utkání vstoupili špatně, ale potom jsme dostali tři rychlé góly. Byly tam pro nás nešťastné odrazy a soupeř to sehrál dobře. S takovým týmem se pak za stavu 0:3 po deseti minutách hraje těžko,“ byl si vědom Lukáš, který si zachytal poprvé v sezoně. Být ale čistě na něm, raději by zůstal ještě v roli diváka.

NOVÁ VÝSTROJ DORAZILA POZDĚJI

„Vůbec poprvé jsem si totiž v zápase vyzkoušel své nové brankářské věci,“ prozradil. „Kvůli tomu všemu bylo s dodáním zpoždění. Doufal jsem proto, že bych mohl jít do branky až někdy později, ale stalo se. Abych pravdu řekl, ještě s tím nejsem úplně sžitý,“ uvedl 27letý gólman.

Proti Východočechům musel být stále na pozoru. Že by někdo přehrál Moru tak suverénně jako Hradec, navíc v jejím ledovém paláci, to už se dlouho nestalo.

„Je to kvalitní mužstvo, což tady předvedli. Ukázali nám, jak bychom měli hrát a jak ty situace máme řešit,“ uznal sílu aktuálního lídra tabulky.

Během necelé tři čtvrtě hodiny, kterou v utkání odchytal, musel čelit 20 střelám. Mnoho z nich bylo z předbrankového prostoru.

„Je to nepříjemné, pořád se tam někdo motal. Dobře o sobě vědí, a když tam k tomu jsou ještě naši dva nebo tři hráči, je to občas docela závar,“ popisoval Lukáš perné chvíle okolo své svatyně.

SNAŽÍME SE JET PODLE PROGRAMU

Královéhradecký Mountfield byl mimo prvních deseti minut všude o krok dříve. Kohouti zkrátka dostali lekci.

„Nemyslím si ale, že tento zápas s námi něco udělá,“ řekl Lukáš a jedním dechem dodal: „Zvlášť v situaci, která okolo hokeje panuje. Zápasy se různě odkládají, mnoho týmů je v karanténě, my se ale snažíme jet podle programu, i když se může stát cokoliv ,“nechal se slyšet.

Ve složité situaci si hráči Mory moc cení podpory fanoušků, kteří opět naplnili maximální možnou kapacitu 1000 míst a i přes výprask 1:6 svým oblíbencům tleskali. „Děkujeme jim, že sem jdou, i když mohou být doma. Ceníme si jejich podpory. Doufám, že jim tu podporu budeme vracet,“ přál by si.

V úterý večer ještě nikdo najisto nevěděl, jak to bude v neděli proti Spartě. Právě s ní na svém ledě sehrají Hanáci další duel, protože na páteční utkání do Litvínova kvůli přítomnosti covodu-19 v kabině soupeře neodcestují. Po středečním prohlášení ministra zdravotnictví Romana Prymuly je jasné, že to bude s diváky minimálně na 14 dní naposledy. Bude u toho Lukáš přímo na ledě? „To je otázka na trenéry,“ usmál se.