Draci se hned v úvodu derby před zaplněnou halou ujali vedení. Poté se ale do šancí dostávali i domácí, kteří však ztroskotávali na Maláčovi. Šumperský gólman se musel vyznamenat již krátce po úvodní změně skóre, kdy s vypětím všech sil likvidoval samostatný nájezd Paška.

„Ze začátku byl náš výkon trochu matný, ale je potřeba dodat, že Uničov proti nám hrál velice dobře. Především se snažili hodně bruslit. My však máme řadu zkušených hráčů, takže jsme je měli hokejovou chytrostí přehrát. To se nám ale dlouho nedařilo,“ řekl trenér Draků Jiří Režnar.

Ve druhé třetině tak Hanáci dokázali vyrovnat. Poté jel zcela sám na Tihláře kapitán Draků Roman Meluzín, ale nedal. Šumperk tak odpověděl až o několik okamžiků později, když také využil početní výhodu. Jenže v závěru druhé třetiny mohlo být znovu vyrovnáno poté, co šumperská obrana za sebou nechala zcela volného Davida Komínka, jenž naštěstí pro Draky z brejku trefil tyč.

Hosté o svém vítězství rozhodli ve třetí třetině. „Do stavu 2:1 pro Šumperk to bylo hodně vyrovnané utkání. Potom jsme inkasovali zbytečný třetí gól, který rozhodl. Hosté hráli dlouhou dobu dost zatažení, což však podle mě bylo součástí jejich taktiky, která jim v závěru dokonale vyšla. Draci jsou fyzicky silným celkem. Zkrátka počkali, až se unavíme, a pak rozhodli,“ konstatoval po zápase trenér Uničova Josef Sršeň.

O závěrečný nápor se následně domácí sami připravili vlastní nekázní, kdy fauly nabídli soupeři řadu přesilovek. Vyvrcholením vypjatého závěru pak bylo pětiminutové vyloučení Tomáše Sršně mladšího po ostrém zákroku na Brunce, které Šumperk potrestal čtvrtou trefou.

„Kromě porážky mě především mrzí přístup některých našich zkušených hráčů, kteří od dvoubrankového vedení Šumperka zápas nezvládli. Udělali jsme řadu zbytečných faulů. Častá oslabení nás pak stála řadu sil,“ doplnil uničovský kouč Sršeň.