Zásluhu na tom měl především hlavní rozhodčí Skoupý, který nasadil prapodivný metr a na trestnou lavici posílal jednoho domácího hráče za druhým.

„Měli jsme šíleně moc vyloučených, u kterých nejsem přesvědčen, že byla košér. Dohrávali jsme hráče v osobních soubojích a sudí reagoval jen na to, zda zůstal soupeř ležet. Ale to nechci rozebírat. Náš problém je někde jinde,“ upozornil olomoucký trenér Petr Vlk.

O výsledku totiž mohlo být rozhodnuto již po první třetině, kdy měla Mora velký tlak a řadu šancí. „I přesto, že jsme si šance vytvořili, tak jsme je neproměnili,“ posteskl si olomoucký kouč.

Domácí navíc hned v úvodu hráli dvojnásobnou přesilovku, ale stejně jako v předchozích šesti případech této výhody nevyužili. „V přesilovkách nás tlačí bota. Pozitivní je aspoň větší četnost střelby, která ale byla nepřesná. Věříme, že se to zlepší,“ poznamenal Vlk.

I když Mora vybojovala tři body, v domácí kabině bylo po zápase hodně bouřlivo. Olomoučtí hokejisté totiž zbytečně inkasovali sekundu před koncem a připravili svého gólmana Štefana Žigárdyho o první nulu v sezoně.

„Štefan výborným výkonem vytáhl mančfat. Možná je to taky naše chyba, že jsme nevystřídali. Věřili jsme ale, že na ledě máme natolik zkušené hráče, že si s tím devatenáct sekund před koncem poradí. Bohužel, nestalo se tak. Je to ponaučení pro příště,“ dodal Vlk.

Utkání čtvrtého kola však potvrdilo předsezonní očekávání, že první liga bude nadmíru vyrovnaná. „S výsledkem a se třemi body jsme spokojeni. Soupeř ale měl spoustu dobrých hráčů,“ ocenil Vlk prvoligového nováčka.

Soutěž pokračuje pátým kolem v sobotu, kdy Mora zajíždí na led Chrudimi.