Souboj dvou dosud bodujících týmů sliboval poměrně atraktivní hru z obou stran. A vyplnilo se. Již po pěti minutách a pětadvaceti vteřinách totiž skóre otevřel po asistenci Pavla Tomaníka hostující Patrik Říčka.

Hosté se ale ze svého vedení neradovali příliš dlouho. Po pouhopouhých čtyřiceti pěti vteřinách totiž Jakubu Mülerovi přihrál Jakub Dušan Vaňo a první jmenovaný srovnal.

Ráz výsledku svítícím na informační tabuli po první siréně dal v čase 17:25 Dominik Cacha, který rozvlnil síť za Pavlem Golasowskim po asistenci Petra Marečka.

Po začátku prostřední části si z každého týmu na trestnou lavici odskočili dva hráči. Za domácí Síkora a Skopal, za hosty Grygera a Sedlák. Gól na jedné či druhé straně však ani jeden z těchto početních nepoměrů nepřinesl. Ne však na dlouho.

Ve třicáté šesté minutě se totiž po asistencích Pavla Skopala s Dominikem Hajšmanem prosadil Libor Janků a stanovil tak v tomto zápase dvougólový rozdíl ve skóre v poměru 3:1.

Už to vypadalo, že borci z HC UP směřují za pátým vítězstvím v řadě, když tu najednou v čase 53:26 snížil Martin Lašák na 3:2 a zápas zdramatizoval. Borci z Brna se pak ze všech sil vrhli do útoku a jejich snažení přineslo vytoužené ovoce. Dvě minuty a čtyři vteřiny před koncem třetí periody srovnal po asistencích Bustina a Hasoně Jan Vaverka. A šlo se do prodloužení. To ale trvalo pouhou minutu a čtyřicet pět vteřin. Po této době totiž Štěpán Kučera přihrál Peteru Bustinovi a ten zpečetil výhru své Masarykovy Univerzity v poměru 4:3 po prodloužení.

„Zápas jsme neodehráli vůbec špatně. Doplatili jsme ale na to, že jsme ho neodehráli podle našeho herního systému po celých šedesát minut. Příčinami ztráty výsledku byly bohužel naše chyby v obraně a také zbytečně mnoho trestných minut,“ hodnotil trenér olomoucké univerzity Zdeněk Zbránek.

Olomoučtí Shields tak již ztratili své první body v sezoně. Společně se svým soupeřem jsou ale stále jediní, kdo dokázal ve všech svých dosavadních zápasech bodovat. V příštím kole se Zbránkův výběr utká s aktuálně čtvrtými Akademiky Plzeň.

HC Univerzita Palackého v Olomouci - HC Masaryk University 3:4 v prodl. (2:1 , 1:0 , 0:2 - 0:1)

Branky a nahrávky: 7. Müller (Vaňo), 18. Cach (Mareček), 36. Janků (Hajšman, Skopal) - 6. Říčka (Tomaník, Vaverka), 54. Lašák (Hasoň, Bustin), 58. Vaverka (Hasoň, Bustin), 62. Bustin (Kučera).

Autor: David Kubatík