Na domácím ledě výběru Karlovy Univerzity mohli diváci sledovat velice vyrovnaný zápas. Borci z Olomouce nejdříve přežili oslabení a poté nevyužili dvě přesilovky, aby potom gólově udeřili v čase 12:36. V momentě, kdy byli domácí na ledě jasně lepším týmem, využil chyby v rozehrávce Pražanů Dušan Vaňo a z mezikruží propálil Petra Hamálčíka – 0:1.

Od té doby převzali borci z UP otěže první třetiny a mohli své vedení záhy navýšit. To by ale musel Dominik Cach trefit z metru prázdnou branku.

Druhá třetina se nesla v bezgólovém duchu. Zřejmě nejdůležitější okamžik této dvacetiminutovky se odehrál na konci dvaatřicáté minuty, kdy olomoucký gólman Ondřej Horváth svým betonem na poslední chvíli vykopl puk, který už s téměř stoprocentní jistotou směřoval za brankovou čáru.

Začala třetí třetina a brzy se měnilo skóre. V čase 41:10, ve vlastním oslabení, skóroval po asistencích Kalety a Černého Milan Piovarčí a rozjásal všechny přítomné.

Nerozhodný stav vydržel sedm minut a tři vteřiny. Po přihrávce Jana Kropáče si před branku z druhé vlny najel Dušan Vaňo a přidal svou druhou branku v zápase. Celek Radima Zbránka tak dvanáct minut před koncem znovu vedl.

Pět minut před koncem vznikla velká potyčka před domácí brankou. A její výsledek? Po dvou vyloučených na obou stranách.

„Splnili jsme povinnost a odvážíme si odtud tři body za vítězství. S výkonem a hrou však už tolik spokojený nejsem,“ okomentoval průběh zápasu olomoucký trenér Radim Zbránek.

I přes slabší výkon si už ale Hanáci v posledních minutách své těsné vedení udrželi a i navzdory tomu, že to domácí ještě zkoušeli v šesti, mohli slavit další cenné vítězství, díky němuž se udrželi na pěkném druhém místě, o bod před dalším pražským týmem Engineers.

UK Hockey Prague - HC Univerzita Palackého v Olomouci 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 42. Piovarči (Černý, Kaleta) – 13. Vaňo, 49. Vaňo (Kropáč).

DAVID KUBATÍK