Borci z olomoucké univerzity na nic nečekali a vlétli do zápasu pořádně zostra. A už v čase 4:53 se ujali vedení, když se trefil Jakub Müller. Ani po vstřelené brance neupouštěli od své aktivní hry, což jim přineslo zasloužené ovoce.

V čase 9:39 se po asistencích Martina Pěchy a Mikuláše Rimmela prosadil Dominik Kubovčí a zvýšil na dvoubrankový rozdíl. U Dominika se navíc jednalo o vůbec první branku v této sezóně. Uběhly další čtyři minuty a skóre se opět pohnulo. A postaral se o to Mikuláš Rimmel, kterému asistovali Miroslav Janošek s Dušanem Kerdou.

A Dušan Kerda přihrál i na čtvrtý gól Shields, který osmnáct vteřin před úvodní sirénou vstřelil Pavel Skopal.

„Do zápasu jsme nastoupili výborně a podle našich představ. Vést 4:0 po první třetině, pro soupeře to muselo být velice složité,“ hodnotil první třetinu trenér Shields Radim Zbránek.

A také druhou periodu započali hosté z Olomouce aktivněji. Po necelých sedmi minutách potom ale přišla dvojnásobná přesilovka domácích, a skóre se měnilo i na jejich straně. Tomáš Vochozka poslal od levého mantinelu přihrávku do mezikruží na Šimona Masopusta a ten rychlou střelou po těsně nad ledem překonal Ovčařiho – 1:4.

Uběhlo dalších deset minut a olomoucký náskok se ztenčil na dva góly. V čase 38:45, ve vlastním oslabení, vyhodil puk ze svého obranného pásma Radek Sitter. Puk potom krásně přistál na holi Jana Fialy, který si sjel na levý kruh a střelou z poměrně velkého úhlu zaskočil gólmana Shields – 2:4.

„Ve druhé části jsme se trošku stáhli a byli jsme až přespříliš opatrní. Úplně zbytečně jsme na chvíli soupeři dovolili vrátit se do hry. Na druhých třetinách ještě musíme zapracovat. V kabině o přestávce jsme si potom k tomu spoustu věcí řekli,“ poznamenal olomoucký kouč.

Přesilová hra hostů ovšem pokračovala dál. A v čase 39:38 přišla geniální individuální akce Jakuba Müllera, který naprosto nádherně obešel jednoho z budějovických beků a střelou po ledě překonal brankáře. Oba celky tak odešly do kabin za stavu 2:5.

Třetí třetina se v podstatě dohrávala už jen z povinnosti. Hosté měli k dispozici minutovou početní výhodu pěti proti třem, kterou ale nevyužili. A tak přišlo jejich vyloučení, při kterém domácí tým odvolal gólmana a zkusil to v šesti proti čtyřem. Bohužel pro ně se ale puku zmocnil Martin Pěcha, obkroužil s ním domácí prázdnou branku a zasunul přesně k tyči.

Minutu a padesát čtyři vteřin před poslední sirénou tak pečetil třetí olomoucké vítězství ze tří odehraných kol. Budějovičtí „Černí psi“ zůstávají i nadále na svých třech bodech.

Black Dogs Budweis - HC Univerzita Palackého v Olomouci 2:6 (0:4, 2:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 29. Masopust (Vochozka, Škopek), 39. Fiala (Sitter) – 5. Müller, 10. Dubovčí (Rimmel, Pěcha), 14. Rimmel (Janošek, Kerda), 20. Skopal (Kerda), 40. Müller, 59. Pěcha