Favorit tohoto duelu byl tedy více než jasný. Zápas se dle papírových předpokladů nevyvíjel ani trochu. Po první třetině byl totiž výsledek 4:0 pro domácí a ani mohutné dotahování v poslední desetiminutovce Hanákům nakonec k bodům nepomohlo.

Celek z olomoucké univerzity nezačal na ledě brněnských Cavaliers zrovna dobře. Hned v první minutě sice dostali Hanáci výhodu přesilové hry, kterou však pohrdl.

A takto vyzkoušeli domácí. V šesté minutě odešel na trestnou lavici za hákování Veselský a Brňané po minutě a půl trestali. Po Gombarčíkově asistenci se prosadil Matěj Stupka. A to nebylo vše. Po další minutě a půl se po přihrávce Oskara Hubáčka přesně trefil Ondra Dlouhý a Cavaliers šli do dvoubrankového trháku.

První třetina pokračovala svou druhou polovinou a domácí hráči byli i nadále při střelecké chuti. Na konci třinácté minuty zamířil do černého po asistencích Hubáčka a Dlouhého Filip Vilimek a bylo to rázem 3:0. Třetinu hrůzy pro olomoucké hráče dovršil v šestnácté minutě Michal Gombarčík. Tomu ke gólu dopomohli Martin Stupka s Martinem Antalem.

„Na začátku utkání jsme bohužel nedodrželi náš herní systém, což byl dle mého důsledek naší nízkého soustředění a zbytečného přizpůsobeni se hře soupeře,“ vyjmenovává příčiny špatného vstupu do utkání kouč olomoucké univerzity Radim Zbránek.

V druhé části putovalo na lavici hanby hned pět domácích Kavalírů, ale Hanáci se stále ne a ne gólově prosadit. Podařilo se to až tři a půl minuty před koncem Mikuláši Rimmelovi, který využil Gombarčíkova vyloučení za vysokou hůl.

„Důvod naší neschopnosti vstřelit více gólů vidím stále v absenci našeho nastaveného a dlouhodobě trénovaného herního systému, “ pokračoval Zbránek.

Kdekdo asi čekal, že hned od začátku poslední části započnou borci z Olomouce stíhací jízdu s cílem vyrovnat a možná i otočit pro ně nelichotivý výsledek. Namísto toho ale ve svých gólových hodech pokračovali domácí.

Ve čtyřicáté sedmé minutě zvýšil na 5:1 Jan Malíř a o dvě minuty později přidal šestý gól Brňanů Oskar Hubáček. Na jeho brance asistovali Dlouhý s Vilimkem.

V tento okamžik se už zdálo, že je hotovo a zápas se už jen dohrává. Hanáci ale v sobě dokázali najít poslední zbytky sil a rozjeli stíhací jízdu. Na konci padesáté třetí minuty snížil na 6:2 David Cach, o dvě a půl minuty vstřelil třetí gól po přihrávkách Marečka a Cacha Petr Lainka a minutu a tři čtvrtě před třetí sirénou stanovil finální dvougólový rozdíl ve skóre svým druhým gólem v zápase David Cach.

„Zápas se samozřejmě hraje na šedesát minut a já jsem velice rád a vážím si toho, že jsme i ke konci zápasu nic nezabalili a makali až do úplného konce. V příštím zápase budeme muset zapracovat hlavně na našem přístupu a soustředění, “ uzavřel Zbránek hodnocení pro Hanáky nepovedeného zápasu.

Na víc už olomoucká snaha v posledních minutách nestačila. Zbránkovi svěřenci si tak připsali třetí porážku v této sezóně a s devatenácti body zatím zůstávají na druhé příčce. Příští střetnutí je čeká již v pondělí, když na svém ledě v Uničově přivítají tým Black Dogs Budweis.

Cavaliers Brno - HC Univerzita Palackého v Olomouci 6:4 (4:0, 0:1, 2:3)

Branky a nahrávky: 8. Stupka (Gombarčík), 9. Dlouhý (Hubáček), 13. Vilímek (Dlouhý, Hubáček), 16. Gombarčík (Antal, Stupka), 47. Malíř, 49. Hubáček (Vilímek, Dlouhý) – 37. Rimmel (Cach), 53. Cach (Mareček, Lainka), 56. Lainka (Cach, Mareček), 59. Cach (Lainka, Hajšman).