Úvod duelu patřil hostům, kteří hned ve 2. minutě mohli jít do vedení, ale sám před Tihlářem neuspěl Ambruz, jenž si svůj pokus zopakoval i o chvíli později, ale opět se skóre nezměnilo. Na druhé straně měl Maláč v první části nejvíce práce s pokusy Ševčíka a Pekra.

Po přestávce převzali iniciativu domácí, kteří se výrazněji dostali do hry hlavně díky dvěma přesilovkám. Ve druhé početní výhodě Uničova však ujel šumperský Stejskal, ale neuspěl.

Skóre vyrovnaného utkání se tak poprvé změnilo až ve 34. minutě, kdy se Uničov po důrazu v brankovišti ujal vedení zásluhou Robina Ševčíka.

Marné dobývání domácí branky Draci ukončili teprve v 53. minutě přesnou ranou kapitána Romana Meluzína. Šumperk pak rázem ožil a nebezpečně dotíral na uničovskou klec. Tlak hostí zastavilo až dvojnásobné oslabení v závěru, které však Draci přestáli a střetnutí dospělo až do prodloužení.

V nastaveném čase měl největší šanci domácí Matěj Pekr, Maláč ale proti němu vytáhl parádní zákrok.

Večer gólmanů pak nakonec vyvrcholil nájezdy, ve kterých v sedmé sérii rozhodl o vítězství Uničova jediným úspěšným zásahem Dušan Bařica, jenž na začátku této sezony působil právě v barvách Draků.

„Všichni naši hráči si dnes na sto procent plnili své povinnosti a přesně dodrželi taktiku, kterou jsme si řekli před zápasem. Udělali jsme pouze jedinou chybu, po které Šumperk skóroval, což se ale v hokeji stává, klukům to rozhodně nevyčítám. V závěru hry se hrál díky výkonu obou týmů parádní hokej. Nájezdy pak jsou vždy o štěstí, ale hlavně jsme měli famózního Tihláře,“ okomentoval střetnutí trenér Uničova Tomáš Sršeň.

„My můžeme litovat řady zahozených šancí. V úvodu se nám podařilo dostat domácí pod tlak, ale nedali jsme několik tutovek. V prostřední části jsme pak polevili a soupeř toho využil. Třetí třetinu jsme šli do tlaku a vyrovnali. Trestná střílení jsou již loterie. Ztratili jsme bohužel dva body, ale musíme jet dál, čekají nás další těžké zápasy,“ doplnil šumperský kouč Jiří Režnar.

HC Uničov – Salith Šumperk 2:1 po s.n. (0:0, 1:0, 0:1 – 0:0)

Branky: 34. Ševčík, rozhodující nájezd Bařica – 53. Meluzín (Stejskal). Vyloučení: 5:2, navíc Rajnoha, Komínek (oba Uničov) a Hulva (Šumperk) 10 minut osobní trest. Využití: 0:0. Rozhodčí: Volf – Dučák, Poláček. Diváci: 827.

Uničov: Tihlář – Pavlas, Bahula, Heča, Molota, Žákovčík, M. Rajnoha – Pekr, Ševčík, K. Rajnoha, – Bařica, Komínek, Handl – Jurča, Diviš, Frieb.

Šumperk: Maláč – Vrtík, Holík, Ondráček, Blanár, Osina, Sedlák – Drábek, Meluzín, Vymazal – Ambruz, Hulva, Brunec – Novosad, Duba, Stejskal – Fischer.