Řidiče škodovky odvezla záchranná služba do nemocnice, šumperský autobus skončil silně poničen, hokejistům ani realizačnímu kádru se naštěstí nic nestalo.

„Kluci jsou v šoku, ale jinak jsme v pořádku,“ informoval vedoucí týmu Martin Slovák. Co se přesně stalo, to ukáže teprve vyšetřování dopravní policie, Mladí Draci už ale k utkání v Orlové nedorazili.

„Čekáme na náhradní autobus a jedeme domů. Nedivte se, po takovém zážitku nedokážeme myslet na hokej,“ sdělil bezprostředně po nehodě Slovák.

Podle svědků nehody dostal osobní vůz při předjíždění smyk a vyjel do protisměru, kde se střetl právě s autobusem šumperských hokejistů.

„Já si jen pamatuji, že Radek Fischer, který se díval z okna, vykřikl, co ten řidič té škodovky blbne. Pak přišla první rána, jak do nás napálil, potom druhá rána, jak náraz odhodil autobus do příkopu,“ sděloval své pocity jeden z účastníků nehody, hokejový obránce šumperské juniorky Martin Novotný.

Nikdo v autobusu nebyl zraněn, poměrně dobře dopadl i šofér škodovky, kterého sice záchranná služba odvezla do nemocnice, ale podle předběžných informací řidič neutrpěl vážnějších zranění.

„Což je zázrak, ten osobák byl hodně zdemolovaný, motor odletěl dvacet metrů mimo vůz a začal hořet,“ říká Novotný.

Hodně špatně dopadl i autobus, který je velmi poničen. Šumperský hokejový klub tak přišel o autobus, kterým jezdili například na zápasy i prvoligoví muži.

Vedení klubu muselo narychlo hledat náhradního dopravce, neboť v sobotu vyjížděly ke svým zápasům nejen muži, ale i extraligový dorost či týmy osmé a deváté třídy, kteří právě v těchto dnech absolvují finálovou část Žákovské ligy, nejvyšší soutěže žáků.