Šumperští Draci to ale ve čtvrtek neměli na šternberském ledě nijak jednoduché a postup do semifinále vydřeli až v prodloužení.

TJ HC Šternberk – Salith Šumperk 2:3 po prodl. (0:0, 1:2, 1:0 – 0:1)

Druhý čtvrtfinálový zápas mezi Draky a Šternberkem přinesl na Hané podstatně větší drama, než tomu bylo v úterním klání na šumperském ledě. Sestava domácích čítala pouze čtrnáct hráčů do pole, domácí však s favoritem dokázali držet krok.

Po nepříliš záživné první třetině se diváci dočkali změny skóre teprve ve druhém dějství. O úvodní trefu zápasu se pak postaral v polovině utkání obránce Ján Vrtík, který v přesilovce poslal do sítě kotouč odražený od zadního mantinelu.

Záhy mohl navýšit šumperské vedení Martin Ambruz, jenže ve vyložené pozici přestřelil zcela prázdnou branku.

Domácí však ve 38. minutě srovnali krok a i když dal necelou minutu před závěrem druhé třetiny druhý gól hostů Vymazal, Šternberk znovu našel sílu na vyrovnání.

V prodloužení však po 74 vteřinách poslal vítěznou trefou Draky do semifinálových bojů Jakub Hulva.

Branky: 38. Skácel (Poledna, Šimo), 43. Jurák (Klimovič) – 28. Vrtík (Holík), 40. Vymazal (Osina, Ambruz), 62. Hulva (Osina). Vyloučení: 6:3. Využití: 0:1. Diváci: 400. Střely na bránu: 23 :43.

HC Uničov – HC Bobři Valašské Meziříčí 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)

Uničov začal odvetné čtvrtfinálové utkání náporem, ale ten bohužel brankou neskočil. V největší šanci úvodu střetnutí nastřelil domácí obránce Pavlas tyč Jirkůvovy branky. Když ani v další šanci neuspěl Bahula, šlo se do kabin za nerozhodného stavu 0:0.

Krátce po návratu ze šaten připravili Bobři domácím hokejistům studenou sprchu.

Hned v sedmadvaceté vteřině byl za sekání vyloučen Komínek a po dalších devatenácti otevřel přesilovkým gólem účet utkání Zrník. Domácím se podařilo srovnat skóre v 27. minutě zásluhou tvrdé rány Komínka.

Ani závěr druhé třetiny však uničovu nevyšel. Deset sekund před jejím koncem poslal hosty znovu do vedení Matějný.

Uničovští dokázali ještě jenou vyrovnat, když se v 5é. minutě prosadil po přihrávce Pavlase Pekr. Na branku Vargy minutu a půl před koncem už ale odpověď nenašli.

Branky: 27. Komínek (Bařica), 50. Pekr (Pavlas) – 21. Zrník (Krisl, Martiník), 40. Matějný (Dvořák), 59. Varga (Krisl). Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 300.

Miroslav Pergl, Jiří Fišara