Mora především po třech předchozích porážkách znovu zvítězila. Naposledy se totiž Kohouti radovali přede dvěma týdny, když v pátém kole doma zdolali 4:3 Hradec Králové. „Tyhle dva body mají pro nás cenu tří. Bylo to ubojované,“ oddechl si olomoucký trenér Jan Tomajko, jehož svěřenci dotahovali dvoubrankové manko.

Hanáci navíc přerušili gólový půst. Naposledy se radovali v sedmém kole proti Ústí (1:3), poté přišla porážka v Chomutově 0:1 a na začátku třetí třetiny středečního utkání se konečně trefil Kucharczyk. Čekání na gól trvalo 146 minut a 50 sekund!

„Gólům jsme šli naproti. Hodně jsme stříleli. Dřív jsme puk pořád přihrávali a snažili se dát gól do prázdné branky. Jsou ale situace, kdy je třeba šance řešit co nejjednodušeji. Z toho padá nejvíc gólů,“ uvědomuje si Tomajko.

Domácí soupeře přestříleli vysokým rozdílem 55:23. „Po druhé třetině jsme mohli prohrávat o čtyři branky a bylo po zápase. Nezahráli jsme dobře a můžeme být rádi za bod. Soupeř nás přehrával a poměr střel byl jednoznačně pro domácí,“ zlobil se znojemský kouč Karel Soudek.

Olomoučtí hokejisté navíc zlomili znojemský komplex. Od převedení extraligové licence ze Znojma do Brna v loňské sezoně Mora s Orli vůbec nebodovala, když postupně prohrála 0:2, 2:3, 2:3 a 1:6.

Pro znojemské hokejisty navíc skončila vítězná série. Orli naplno bodovali ve čtyřech zápasech v řadě, když se postupně vypořádali s Táborem 4:2, Jihlavou 3:1, Benátky 3:0 a Pískem 4:1. „Až na pár minut jsme ale v Olomouci podali bezkrevný a nezodpovědný výkon,“ musel přiznat Soudek.