"Soustředění neplánujeme. Vystačíme si s podmínkami Olomouce a jeho okolí," řekl Přecechtěl, který přípravu na suchu zahájil s vysokým počtem třiatřiceti hráčů. "Je nás hodně. Přišli kluci z dorostu, kteří ale vzhledem k tomu, že loni sestoupili, nebudou patřit ke špičce juniorské ligy. Kádr nebude oproti loňsku tak silný. Ještě uvítáme nějaké posily do obrany a do útoku. Potom uděláme selekci," dodává zkušený kouč.

První týden přípravy je pro hráče tradičně volnější. Ovšem zbytek letního drilu už tak milostivý k juniorům nebude. "Po zapracování čeká hráče objemová příprava, kde se hodně běhá a zvedají se těžké činky. Dále obratnost s vytrvalostí, z toho se přechází na rychlostní vytrvalost. To jsou, co se týče tepové frekvence, nejtěžší tréninky. To znamená dvojstovky, třístovky, čtyřstovky. To jsou takové tréninky spíš na pozvracení," zdraví na dálku své ovečky Přecechtěl. Tým Mory pak čekají ještě rehabilitační tréninky a závěrečné sprinty završí dvouměsíční přípravu na novou sezonu.

Osa týmu bude stavěna kolem členů širší reprezentace do osmnácti let Lukáše Luňáka a Matouše Venkrbce. "Venkrbec, Luňák, Janáček a Ryšánek. To je parta, která by měla to družstvo táhnout, držet. Na nich bude hodně záležet," jmenuje lídry trenér. Z juniorky do A týmu Mory přešli dva členové z úspěšné sestavy minulé sezony. Střelec David Kovalovský a pracovité křídlo Kamil Rajnoha.