Dva dny po nevydařeném zápase v Prostějově si tak olomoucký gólman Dalibor Sedlář spravil chuť a přispěl svým bezchybným výkonem k vysoké výhře 7:2.

„Nečekal jsem, že to přijde tak rychle a že si hned spravím chuť. Jsem za to hrozně rád, že to dopadlo, jak to dopadlo,“ sršel po zápase Sedlář nadšením.

Mora po první třetině prohrávala o dvě branky a, ale podle jednadvacetiletého gólmana měli Kohouti vše pod kontrolou.

„Kluci hráli parádně, tady vůbec nebylo poznat, že jsme po první třetině prohrávali. Nikdo si nepřipouštěl, že bychom mohli prohrát. Tady to šlape a nálada je výborná,“ hodnotil situaci v kabině.

„V první třetině jsme byli trochu v útlumu, ale pak ve druhé se to zlepšilo a spadly tam dvě branky. Třetí třetina už byla paráda,“ hodnotil odchovanec zlínského hokeje vývoj zápasu.

V Prostějově si vypil kalich hořkosti do dna, v Olomouci Sedlář ukázal, že je v dobré formě.

„V Prostějově je taková deka a spadlo tam všechno. Já jsem se tam necítil, určitě jsem nechytal dobře a nebylo to ono. Proti Benátkám to bylo daleko lepší, byla to paráda,“ užíval si Sedlář vítězné pocity.

Nejvíc se zpotil během druhé třetiny, ve třetí už toho na olomouckou brankářkou dvojku příliš nešlo. „No vůbec, to byla exhibice. Jak jsme dali během pár minut tři góly, tak to bylo něco. Pro diváky to byl podle mého výborný zápas. Ten obrat se jim musel líbit,“ myslí si Sedlář.

A kdo se od začátku postaví do branky ve středečním zápase na ledě Havířova? „To já vůbec nevím, to nechám na trenérech,“ dodává olomoucký gólman.

MIROSLAV MAZAL