„Jsem rád, že jsem teď blíže domovu. Navíc tým znám, takže jsem se rozhodl pro Olomouc,“ řekl hráč, který by ale v nadcházející seozoně raději jezdil po extraligových kluzištích.

„Chtěl jsem hrát opět nejvyšší soutěž, ale Znojmo se s Olomoucí dohodlo, takže jsem tady,“ prohlásil hokejista, který má na svém kontě tři starty v reprezentaci.

Rozhovor

Proč jste se rozhodl pro Olomouc? Měl jste nějaké další nabídky?
Nějaké nabídky byly, ale zavolal mi Dopi (Jiří Dopita, pozn. autora) se kterým jsem hrál tři roky ve Znojmě a domluvili jsme se, že půjdu na rok do Olomouce. Já jsem byl rád, že to mám blízko domů do Vsetína. Už jsem nechtěl jít někam daleko, tak jsem radši tady.

Takže v rozhodování pomohl i osobní vztah s Jiřím Dopitou?
To nevím. Samozřejmě se známe, ale zkrátka se vyskytla šance jít sem. Mám to blízko domů, znám se s hráči, takže jsem se rozhodl pro Olomouc.

Měl jste i nějaké nabídky z extraligy?
Měl jsem dvě nabídky z extraligy. Bylo to ale daleko a byl zádrhel v tom, že pořád patřím Znojmu a to za mě chtělo částku za přestup, kterou nikdo nebyl ochoten zaplatit.

Bylo to pro vás zklamání, že teď chvíli hrát extraligu nebudete?
Určitě jsem chtěl zase hrát nejvyšší soutěž. Situlace byla ale taková, že se Olomouc dohodla se Znojmem, takže jsem tady. To jsem už ovlivnit nemohl. Přestupní částka, kterou za mě Znojmo chtělo byla asi vysoká, takže ji nikdo neakceptoval.

Máte tedy motivaci hrát první hokejovou ligu?
To mám. Já myslím, že Olomouc je tým, který bude hrát do první čtyřky, takže i proto jsem to vzal. Zvážil jsem i aspekty, že tým tady znám a je to blízko na Vsetín.

Ve své kariéře jste měl hodně angažmá. Jste již ve věku, že vás to táhne blíže k domovu?
Nějakých osm let jsem hrál buď v zahraničí, nebo daleko od domova. Byl jsem daleko ve Varech a i Znojmo nebylo zrovna nejblíže. Na Vsetíně bych si během roku, nebo dvou chtěl postavit dům. Takže bych tomu chtěl být trochu blíže. Už mě to táhne k domovu.

Je možné, že sezonu tady nedohrajete a půjdete zpět do extraligy?
Kdyby se někdo dohodl se Znojmem i Olomoucí, tak bych mohl jít hrát zase zpátky do extraligy.

Je pro vás v rámci první ligy Olomouc dostatečně kvalitním mužstvem?
Tak to jo. Ten tým je tady super. Nechci dělat nějaké předčasné závěry, ale určitě budeme chtít hrát v první čtyřce. Mora má podle mého na semifinále a možná i na finále první ligy.

Jak hodnotíte pohodu v kabině. Zapadnul jste bez potíží mez ostatní?
Teď jsem v kabině jen tři dny, ale hrál jsem v Olomouci pár zápasů před dvěma lety. Takže nějaké hráče znám a zapadl jsem hned bez nějakých problémů.

Jak vzpomínáte na svoje krátké působení v Moře před dvěma roky?
Ten tým až na dva tři hráče je prakticky stejný jako tenkrát. Měl jsem tenkrát ve Znojmě nějaký zánět v lokti, takže jsem tady pár zápasů hrál a myslím, že se nám tehdy dařilo a vyhrávali jsme. Takže vzpomínky mám určitě pěkné.

Dá se příprava Mory pod vedením trenérského dua Vlk, Fiala srovnávat s přípravou extraligového mužstva?
Ta příprava je podle mého dost tvrdá, ale myslím, že se nám to vrátí potom okolo Vánoc, kdy většina týmů bere z toho, co natrénovala přes léto. Trenéři to mají postavené tak, že tréninky jsou náročné, ale i hra, kterou se máme prezentovat je taková útočná a líbivá pro oko fanouška. Není to pouze o obraně, je to o tom dát hodně branek. Náročnější tréninky mi ale rozhodně nevadí, jsou srovnatelné například s těmi ve Znojmě.

Miroslav Mazal