Teprve v zápase ve Vrchlabí se Korhoň stihl střelecky prosadit. A to hned dvakrát. „Konečně mi to tam spadlo,“ prohlásil útočník, který je se svojí měsíční misí na Hané spokojený, ale preferuje návrat do extraligy.

Rozhovor

Vaše hostování v Olomouci je téměř u konce. Už víte, co s vámi bude dál?
Hostování mi končí, ale vůbec nevím, co bude. Pátého, to je ve čtvrtek, budu ještě v Olomouci a pak se mám hlásit v Kometě. Teď je reprezentační přestávka, takže se to bude všechno řešit. Ve středu budu ještě hrát za Moru a pak se uvidí. Může se ještě klidně stát, že se to hostování prodlouží.

Kontaktoval vás už někdo z Komety?
Zatím jsme se vůbec nebavili. Ale já to beru v klidu, vůbec to neřeším. Řešil jsem to před měsícem, než jsem šel sem. Ale teď už jsem v klidu. Jsem hráč Komety, tak uvidíme, co se mnou vymyslí.

Budete při hledání dalšího angažmá preferovat extraligu?
Určitě. Pokud bude nabídka, tak budu preferovat extraligu. Ono to vše vyplyne ze situace, podle toho, jaká bude nabídka. Já to neřeším, na to mám agenta. Ať to řeší on. (usmívá se)

Nebylo by pro vás přece jen zajímavé bojovat za Olomouc a snažit se dostat co nejdále v prvoligovém play-off?
To by bylo zase zajímavé až v lednu nebo únoru. Člověk je zvyklý hrát extraligu, takže bych se tam chtěl vrátit. Všechno se to bude asi řešit ze dne na den, takže teď se chci soustředit na ten poslední zápas. Já jsem tady doma a jsem spokojený. Ale je jasné, že extraliga je extraliga.

Pomohlo vám hostování v Olomouci a jste spokojen s tím, jak to všechno proběhlo?
Jsem určitě spokojený. Ani jednou jsme neprohráli v normální hrací době. Většinou se vyhrávalo, na co jsem z úvodu sezony v Kometě nebyl zvyklý. Hodnotím to kladně. Dobrý mančaft, vyhrávalo se, dobrá nálada a dobré tréninky, takže to bylo fajn.

Ve Vrchlabí jste dal dvě branky. Za Olomouc jste skóroval po jedenácti letech. Jaké to byly pocity?
Jo, myslím, že po jedenácti. Konečně to tam spadlo. Myslím, že jsem měl hodně šancí a konečně se to chytlo. Mám i pár nahrávek, takže dobré.

To u vás nebývalo zvykem, že jste měl víc asistencí než gólů.
No nějak to vyplynulo. Asi jak jsem starší a pomalejší, tak musím víc nahrávat. (smích) Ale ne, kluci, se kterými jsem hrál, dávali góly a já jim na ně nahrával.

Sledujete výsledky Komety? Co říkáte na to, že se stále nedokážou odpoutat ode dna tabulky?
Kometu sleduji, na zápase jsem se podívat ale nebyl. Mají hodně málo bodů, ale Kladno taky. Kdyby udělali nějakou šňůru, tak se tam dá přes Kladno dostat.

MIROSLAV MAZAL