Domácí na soupeře vlétli a hned v 6. minutě skóre otevřel bombou od modré Nedbálek. Druhou branku těsně po přesilovce přidal Haluza, když objel branku a zavěsil pod břevno.

Po přestávce se ale hra změnila. Rázem měli navrch hosté a Hanáci byli pod tlakem. „Od druhé třetiny jsme sestavu stáhli na tři pětky a osvědčilo se to. Hráli jsme velmi dobře,“ pochvaloval si hradecký trenér Jiří Mička.

Východočeši sice vstřelili kontaktní gól, ale olomoučtí hokejisté vzápětí odpověděli.

Hned tři minuty po druhé přestávce však Hradci vrátil naději Roubík, který zužitkoval rychlou kombinaci prvního útoku.

Korhoň protestoval u rozhodčího, mezi tím dostala Mora gól

K vyrovnání hostů velkou měrou přispěl olomoucký útočník Korhoň. Rozhodčí signalizoval vyloučení domácích a Korhoň proti tomu protestoval. Ve hře se však pokračovalo a Rapáč tak pohodlně projel dírou v olomoucké obraně a vyrovnal.

„Přestal hrát a začal si něco vysvětlovat s rozhodčím. Byla to jeho chyba. Už na střídačce si to uvědomil,“ okomentoval zkrat útočníka olomoucký trenér Petr Fiala.

Hradec byl navíc na koni a domácí byli rádi, že přečkali zbytek třetiny i prodloužení. V nájezdech všichni tři hradečtí střelci proti Žigárdymu neuspěli a naopak Ministr se nemýlil.

HC Olomouc – HC Hradec Králové 4:3 pos.n. (2:0, 1:1, 0:2 – 0:0)

Branky a přihrávky: 6. Nedbálek (Čuřík, Bordowski), 12. Haluza (Brančík), 39. Zbořil (Ministr, Bordowski), rozh. náj. Ministr – 37. J. Hruška (O. Hruška), 43. Roubík (Kadlec, Florian), 53. Rapáč (Hendrich, Budínský).
Rozhodčí: Blecha – Dřínovský, J. Svoboda. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváků: 2200.
HC Olomouc: Žigárdy – Bartoň, Mikel – Janáček, Vyrůbalík – Lhotský, Ondrušek – Nedbálek – Davídek, Ministr, Polodna – Černý, Brančík, Haluza – Korhoň, Kucharczyk, Mikšan – Bordowski, Čuřík, Zbořil. Trenéři: Fiala a Vlk.
HC Hradec Králové: Luňák – Pánek, Křetínský – Seidl, Hendrich – Lesák, Filip – Táborský, Klement – Berger, Roubík, Kadlec – Budínský, Koudelka, Moskal – Florina, J. Hruška, O. Hruška – Rapáč, Kubišta, Březina. Trenéři: Mička a Slabý.