Jak hodnotíte dosavadní působení týmu v první lize?
Nemůžeme si stěžovat na to, kolik máme bodů. Herní projev je až na malé výjimky ustálený. Můžeme si jen přát, abychom i druhou část základní části odehráli stejně efektivně.

V dosavadních patnácti kolech jste až na zápas v Šumperku prohráli jen s týmy ze špičky první ligy. Je tedy znát posun oproti předchozím sezonám, kdy jste body poztráceli s outsidery.
Prohráli jsme jen se dvěma mužstvy, která jsou v tabulce nad námi, Znojmo je kousek níž. Jsou to kvalitní týmy. Mělo by nás to jen popohnat k tomu, abychom je dokázali porazit.

Na začátku sezony navíc forma Ministra a Brančíka nebyla optimální, ale body se přesto získávaly. Je znát, že se zátěž více rozložila na další hráče.
Nevím kde jste vzal, že Ministr s Brančíkem neměli formu. Jestli to berete podle kanadských bodů, to je špatně. My jsme s nimi byli spokojení. Koukáme na mužstvo a ne na to, jestli má Ministr dvacet kanadských bodů a mužstvo tři. U nás je rozhodující, jak hráči přispívají mužstvu.

Nicméně v předchozích sezonách, pokud nedali gól Ministr, Brančík nebo Kříž, tak družstvo většinou zůstalo bez bodů. Nyní se o produktivitu stará více hráčů.
Když se budete dívat na mužstva ze špičky, tak zjistíte, že góly dávají všichni hráči. O to těžší je připravit se na takové soupeře. Třeba před utkáním s Jihlavou se budeme připravovat na to, jak hrají přesilovky Bakus s Hodkem, Čachotským nebo Rytnauerem. Ústí je ale silné jako mužstvo a má hru postavenou úplně jinak. Pro nás je lepší, že máme rozložení kvality do více pětek. Hůř se totiž hraje na mužstvo, které může dát gól první, druhou, třetí případně čtvrtou lajnou, než když góly dává jedna dvojice nebo útok.

V porovnání s předchozími sezonami navíc není rozdíl mezi zápasy doma a venku. Body se rovnoměrně získávají na vlastním stadionu i na hřišti soupeře.
To je důležité, že náš herní projev venku není nijak ustrašený. Je třeba v tom pokračovat. Nesmíme se nijak uspokojit. Je to všechno o přístupu. Myslím si, že to máme v hlavách srovnané tak, že v tom budeme pokračovat. Co se nám zatím nepovedlo, tak přilákat na domácí stadion diváky. Atmosféra je dobrá ale ve stejném počtu fanoušků jako vloni. Návštěvy nejsou odpovídající výkonům doma a postavení v tabulce. Vloni jsme v první části prohráli tři zápasy za sebou a letos jsme až na Znojmo a Ústí vyhráli vše. Snažíme se diváky nalákat, ale zatím se nám to nedaří.

V porovnání s loňskou sezonou se ale návštěvnost domácích zápasů přece jen o několik stovek fanoušků zvýšila.
Podle kasy se návštěvnost moc nezvýšila. Pro mě jsou rozhodující platící diváci. Při pondělním zápase s Benátkami bylo o 400 platících ldí méně než proti Hradci.

Nižší návštěva na zápase s Benátkami však byla ovlivněna televizním fotbalovým zápasem Sigmy na Slavii.
Hokejový fanoušek ale nebývá vždy fotbalový. Jihlava má třeba návštěvnost přes dva tisíce lidí neustále. Vím, že hokej tam má tradici, ale stejné je to i v Olomouci. Před x lety tady chodilo hodně diváků na druhou ligu. Nechci nic říkat proti divákům, kteří chodí. Kulisa na první ligu je tady výborná. Chtěli bychom ale, aby chodilo víc lidí.

Ještě se vraťme k hodnocení týmu, který má velkou oporu v brankářích. Jedničkou je Štefan Žigárdy, kterému však spolehlivě kryje záda Dalibor Sedlář. Ve čtyřech zápasech naskakoval v průběhu hry a hned třikrát se bodovalo.
Tím, že Štefan takhle chytá, tak Dalibor nemá moc prostoru. Prostě chytá gólman, kterému se daří. Proto se situaci snažíme řešit tím, že Dalibor hostuje v Prostějově i za cenu, že není jako dvojka na lavičce. Je to jeden z důvodů, proč mužstvo vyhrává. Musíme v tom pokračovat.

Neobáváte se toho, že útočné řady by mohly výrazně oslabit? Korhoň je v klubu na měsíčním hostování z Komety a také Polodnu si brněnský tým může ze střídavých startů kdykoliv stáhnout zpět.
Ve své podstatě si Kometa odsud může stáhnout všechny hráče, co u nás má. Abychom z toho nespali, až takhle si to nepřipouštíme. Určitě budeme na změny s vedením nějakým způsobem reagovat. Navíc mají šanci kluci z juniorky nebo Martin Zábranský, aby dostali větší příležitost, než ty epizodky, které v první lize měli. Zatím se ale bavme jen o Korhoňovi.