„Možná mi něco nakloněno bude. Ale všechno je to týmová práce,“ mírní svou střeleckou formu Martin Davídek.

První gól dal již v 9. minutě a vyrovnával na 1:1. „Bylo to po vyhraném buly v útočném pásmu. Šlo o určitý signál,“ popsal svůj první zásah.

Další dva zásahy přišly v 54. a 55. minutě. Obě trefy dělilo 66 sekund a Davídek jich dosáhl během jediného střídání. „To nepamatuju, že bych dal dva góly během jednoho střídání. Možná v přípravě proti prostějovským Jestřábům. Ale v soutěžním utkání asi ne,“ přiznal.

A kdy se naposledy radoval z hattricku? „To si taky nepamatuju. Snad někdy v dorostencích jsem dal čtyři góly,“ vzpomínal Davídek.

Zatím neví, jestli ho tři góly něco budou stát do hráčské kasy. „Zatím se nikdo neozval. Ale hned po zápase měli kluci nějaké narážky,“ naznačil Davídek, že příspěvku se nevyhne.

Olmoučtí hokejisté v Chrudimi vyhráli 5:3, i když na začátku třetí třetiny inkasovali a prohrávali 2:3. „Možná nás gól trochu nalomil. Ale pořád jsme měli celou třetinu, abychom s výsledkem něco udělali,“ poznamenal Davídek.

Dva góly dali hosté v přesilovkách, v nichž se jim v této sezoně zatím nedařilo. „Ale nebylo to po žádných nacvičených signálech. Góly jsme dali po důrazu na brankovišti,“ přiznal olomoucký Davídek.