„Myslím, že jsme tým posílili, ale já bych nechtěl vykřikovat nějaké velké plány. Já jsem takový, že spíš útočím zezadu,“ smál se zkušený útočník, který si přeje více diváku na stadionu.

„Byli bychom rádi za větší přízeň diváků. Určitě je za podporu odměníme dobrým výkonem,“ dodal.

Rozhovor

Závěrečný zápas se Znojmem byl dlouho vyrovnaný, co nakonec rozhodlo ve váš prospěch?
To utkání bylo podobné tomu ve Znojmě. Tam to bylo taky dlouho 1:1, ale góly padaly jen v přesilovkách. Tentokrát hráli víceméně na tři lajny, takže jsme měli v závěru více sil a to potom rozhodlo. Dali jsme pak dva pěkné góly.

Takže jste spokojení s generálkou na sezonu?
Zápas to byl povedený a jako generálka se nám to povedlo, takže můžeme být spokojení.

Jak hodnotíte letošní letní přípravu? Byla úspěšná?
Až na zápas s Kometou a Skalicí jsme doma všechny zápasy zvládli. Teď to chce ještě vozit nějaké body z venku. Byli bychom rádi za větší přízeň diváků. Teď je venku ještě horko, možná to každý využívá po svém. Ale já věřím, že od příštího týdne bude chodit diváků daleko víc a ta podpora bude větší.

Fanoušci, kteří přišli, ale vytvořili důstojnou kulisu, souhlasíte?
Určitě. Diváky, co chodí, musím pochválit. Jsou slyšet, fandí a snaží se. Je jich zatím hrstka, ale já věřím, že jich bude chodit víc a že je za přízeň odměníme dobrým výkonem.

Jak jste spokojen se svými výkony v přípravě? Cítíte tu správnou formu?
Je to zatím trochu jak na houpačce, jednou to jde, podruhé méně. Já věřím, že se to ustálí za týden do ligy.

Není týdenní pauza do zápasu s Vrchlabím příliš dlouhá?
Uvidíme. My jsme tyto zápasy hráli v plném tréninku, nijak jsme se na to zvlášť nepřipravovali tak jako v lize, že se den před zápasem trénuje volněji. My pořád jedeme dvoufázově až třífázově a je to ještě cítit. Já myslím, že příští týden se lehce poleví, aby se to naladilo na sobotu.

Co říkáte na zúžení kádru a na to, že mužstvo opustili Smejkal se Žajglou?
K tomu já bych se nevyjadřoval, mám na to svůj názor. Dopadlo to tak, jak to dopadlo a dál to nehodlám komentovat.

Ve druhé formaci s vámi hrají Řípa s Davídkem, sedí vám to?
Místo Žajgliče je tam Řepa a s Davídkem jsou oba dobří bruslaři a šikovní na puku, takže nám to vyhovuje.

Myslíte, že již takhle budete nastupovat v sezoně, nebo nastanou nějaké změny?
Já si myslím, že jo. Uvidíme, jestli s tím trenéři ještě hodlají nějak míchat. Určitě budou zapracovávat zpátky Milana Ministra, který by se měl již dát do kupy a určitě do soboty bude připravený. Takže tam bude akorát jeden takovýhle zásah, ale jinak si myslím, že to už zůstane stejné.

Je podle vás mužstvo Mory silnější než v loňské sezoně?
Přišli kvalitní hráči jak do útoku tak do obrany. Určitě ta kvalita tam je a já si myslím, že mužstvo kvalitnější je. Ale zápasy na začátku sezony napoví, nakolik jsme to vlastně zkvalitnili.

Budou tedy cíle Mory pro sezonu hodně vysoké?
Já spíš útočím zezadu (smích). Nerad vykřikuji nějaké velkolepé plány, že budeme hrát první dvojku, nebo čtverku. Já bych chtěl hrát kolem šestého místa. Nechceme se motat kolem desáté pozice. Jestli budeme kolem čtvrtého až šestého místa, bude to výborné. Ale těžko říct, jak vypadají ostatní mančafty. My jsme určitě posílili, ale možná posílili i všichni konkurenti, takže začátek sezony napoví víc.