Uničovští hokejisté se konečně rozstříleli, když smetli poslední Karvinou 7:2. Až do 46.minuty však byl nerozhodný stav 2:2. „Bylo to velmi důležité utkání, a proto inervózní. Ze začátku jsme měli velký tlak, ale neproměňovali jsme šance. Karviná se naopak chytla při přesilovkách,“ řekl uničovský trenér JosefSršeň.

Zlom však přišel vzávěrečné třetině. „Hosté odpadli a my jsme je přebruslili. Navíc jsme proměňovali šance,“ poznamenalSršeň. Sedmi góly Hanáci vyrovnali své střelecké maximum ztéto sezony. Ve 14.kole nováček vderby zdolal Kroměříž 7:5. „Doufám, že se střelci probudili,“ dodalSršeň.

Šternberští hokejisté ukončili černou sérii sTechnikou Brno. Po dvou porážkách vneděli naplno zabrali 3:2. Vyrovnané skóre 2:2 přitom vydrželo do samotného závěru a zdálo se, že se bude prodlužovat. Dvě minuty před koncem normální hrací doby ale chybovala hostující obrana při rozehrávce, čehož využil Fiala. Hostům kvyrovnání nepomohla ani power-play.

Domácí tak mohli být svýsledkem nadmíru spokojeni. „Mužstvo zaslouží pochvalu. Nastoupili jsme voslabené sestavě. Přestáli jsme tlak Techniky a poctivou prací jsme dosáhli vítězství,“ pochvaloval si šternberský trenér Lubomír Fischer.

Dokonalý obrat se proti Orlové povedl přerovským hokejistům. Hanáci totiž prohrávali již 2:5. Vposlední třetině Hanáci uzamkli Orlovou vjejich obraně a snížili na rozdíl jediného gólu. Vyrovná však do hostující branky padlo až čtyři sekundy před koncem při hře bez brankáře. Soupeře vprodloužení ještě dorazil Rajnoha.

„Kluci zápas ipřes nepříznivý vývoj nevzdali. Dokázali ještě vzávěru bojovat a dotáhnout to na 6:5. Musíme do dalších zápasů ale hodně zapracovat na obraně,“ uvědomuje si přerovský trenér Radoslav Svoboda.

Druhá liga pokračuje 25.kolem již ve středu.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika