Přerovským hokejistům sice chybí několik hráčů, Orlovou však zdolali 6:1. Osvém jednoznačném vítězství ale rozhodli až čtyřmi góly vzávěrečné třetině. „Ve třetí třetině díky dvěma chybám hostujícího gólamana jsme se dostali nahoru a nakonec to utkání zvládli,“ řekl přerovský trenér Radoslav Svoboda.

Domácí kouč si tří bodů cenil ivzhledem ke svým nedávným padesátinám. „Kluci se semkli, bojovali a vítězství je moc pěkný dárek kmým včerejším narozeninám. Chtěl bych za něj klukům moc poděkovat,“ uvedl Svoboda.

Uničovské hokejisty čekal těžký úkol, pokusit se bodovat na ledě silné Techniky. Outsider přitom do poloviny utkání mohl pomýšlet na bodový zisk. Odpor Hanáků zlomil až hattrick Dostála, kterého dosáhl během dvanáctiminut.

„Byl to oboustraně velmi dobrý hokej. Zápas rozhodly přesilovky. Vprvní třetině byla hra velmi vyrovnaná. Ve druhé nás Technika přehrávala a ujela ve skóre právě vpřesilovkách,“ řekl uničovský trenér JosefSršeň.

Velký rozdíl viděl také ve výkonu obou gólmanů. Zatímco vdomácí svatyni nastoupil zkušený Nešťák, branku hostí hájil mladý Jedlička. „Nešťák, to je zkušenost. Náš brankář vtéto sezoně nastoupil asi podruhé, ikdyž zase tak hrozné to nebylo. Dokážeme si vytvořit šance, ale jsme nervózní vkoncovce,“ dodalSršeň.

Bez bodu zůstali šternberští hokejisté na domácím ledě. Druhý Nový Jičín zde totiž vyhrál 6:4. Hosté se po první třetině ujali vedení 3:1, ale Hanáci díky gólům vpřesilovkách vyrovnali.

„Vprvní třetině ještě rozhodčí toleroval nečistou hru Nového Jičína, ale po přestávce už fauly začal pískat. Hráli jsme tak dvě přesilovky pět na tři a podařilo se nám vyrovnat,“ uvedl šternberský manažer Jan Trunda.

Na víc se ale domácí nevzmohli. „Rozhodly dva rychlé góly na začátku třetí třetiny. Vpředchozích zápasech jsme pravidelně bodovali, protože jsme inkasovali dva góly. Se šesti brankami se ale bodovat nedá,“ přiznal Trunda.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika