Uničovští hokejisté se mohli na jediný bod dotáhnout k osmému místu. Opava totiž v sobotu prohrála v Kroměříži 1:2. Jenže stejnou motivaci měla i Orlová. Hanáci přitom ještě v 50. minutě vedli 3:2, ale poté inkasovali v oslabení a vítězný gól Orlové padl v poslední minutě.

„Hráli jsme dost oslabení a na soupeři bylo vidět, že chce víc vyhrát,“ objektivně přiznal uničovský trenér Josef Sršeň.

Zároveň si posteskl nad největším nedostatkem svého mužstva. „Stále se opakuje, že dostáváme góly po hrubých chybách obránců,“ dodal Sršeň.

Šternberští hokejisté byli opět u divoké přestřelky, kterou ale tentokrát dotáhli do vítězného konce. Hanáci v Karviné nedokázali soupeři odskočit, i když pětkrát vedli. Poslední celek tabulky vždy vyrovnal.

O třech bodech nakonec rozhodl gól Juráka v 59. minutě. „Dali jsme krásný gól a další přidali při power-play. Neustále jsme vedli a Karviná se dotahovala. Aspoň jsme diváky pobavili,“ nedělá si šternberský manažer Jan Trunda z gólových přídělů žádnou hlavu.

Do hostující branky se o víkendu vrátil gólman Pavel Pekař. „Dostal zmírnění disciplinárního trestu,“ upřesnil Trunda.

Jediný gól rozhodl o porážce přerovských hokejistů na ledě brněnské Techniky. Domácí se ujali vedení ve 34. minutě a v závěrečné třetině se hrálo jen na přerovskou branku. Hosté sice v závěru hráli přesilovku a odvolali i gólmana, ale do výraznější šance se nedostali.

„Je škoda, že jsme neurvali nějaký bod. Měli bychom pak další utkání zbývající do konce základní části trochu klidnější. Nedali jsme gól a bez gólu nemůžeme vyhrát. Brankář Krejčí chytal velmi dobře,“ hodnotil přerovský trenér Radoslav Svoboda.