Už předchozí vzájemný zápas Nového Jičína se Šternberkem skončil divokou přestřelkou 9:5. Po první třetině přitom lídr soutěže vedl 1:0 a nic nenasvědčovalo osmigólovému přídělu. „První třetina byla vyrovnaná. Měli jsme išance,“ řekl šternberský manažer Jan Trunda.

Zlom však nastal po první přestávce. „Dostali jsme tři rychlé góly a zbytek zápasu jsme odehráli bez odporu. Hosté byli lepší, ale úplně tak jednoznačný zápas to nebyl,“ dodal Trunda.

Celé utkání navíc vbrance protrpěl gólman Martin Tomášek. „Pekař je stále vtrestu, a tak to musel vydžet. Na lavičce jsme sice měli juniora, kterého jsme ale na led posílat nechtěli,“ vysvětlil Trunda.

Dalšího soupeře ze spodní poloviny tabulky porazili uničovští hokejisté, když přestříleli Kroměříž 7:4. Domácí měli zápas pod kontrolou, ale jasnou výhru si vpolovině zkomplikovali. Kroměříž totiž dvěma góly snížila na 3:2. „První třetina byla zvýborná. Soupeře jsme přehrávali, ale hráči už se viděli na oslavě,“ upozornil uničovský trenér Josef Sršeň na předčasné zvolnění.

Domácí však ještě do konce třetiny přidali dva góly a znovu odskočili na tříbrankový rozdíl. „Zotočení výsledku jsem strach neměl,“ přiznalSršeň.

Třígólové vedení mírně uspalo ipřerovské hokejisty. Valašské Meziříčí však vsamotném závěru snížilo na 3:2 a hosté vyvinuli značný tlak na přerovskou branku. Vedení Hanáků mohl pojistit Ditrich, jenž však trestné střílení neproměnil. Bobři se sice dostali kpower-play, jejich závěrečný tlak však zhatilo vyloučení Štrauba.

„Vposlední době máme nějaký syndrom druhých třetin, které se nám nedaří. Ale nakonec mužstvo tři body ubojovalo,“ hodnotil přerovský trenér Radoslav Svoboda.