Uničovští hokejisté vNovém Jičíně po dvou třetinách překvapivě vedli 3:2. Druholigový nováček mohl dokonce ještě zvýšit, ale dvakrát netrefil prázdnou branku. Logicky tak přišeltrest.

Favorit skóre otočil dvěma góly vpřesilovkách a pátou branku přidal při uničovské přesilovce pět na tři. Tomu ale předcházel evidentní faul domácího gólmana Urbánka, který zůstal nepotrestán.

„Utkání rozhodla naše přesilovka pět na tři, kde jsme gól nedali, ale dostali. Při pátém gólu nás strašně poškodil rozhodčí, protože brankář udělal faul na našeho hráče, což ale neomlouvá ty ostatní,“ řekl uničovský trenér Josef Sršeň, které zlobily igóly voslabení. „Po našich chybách jsme dostali branky. Pořád se to opakuje,“dodal.

Cenné tři body zKroměříže vezou přerovští hokejisté. Domácí jsou sice vtabulce na spodních příčkách, ale derby bývá vyrovnané. To se potvrdilo itentokrát. Hosté sice vedli 3:1, ale Kroměříž vzávěru snížila. Hra bez brankáře ale už úspěch domácím nepřinesla. „Jsme rádi za tři body, které jsme tady dokázali vybojovat. Myslím si, že jsme oten jeden gól byli lepší,“ hodnotil přerovský trenér Radoslav Svoboda.

Pro body si pravidelně do Beskyd jezdí šternberští hokejisté. Po výhře 5:1 na konci roku tentokrát získali dva za výhru 3:2 vprodloužení. „Ale byl to úplně jiný zápas než vprosinci. Domácí velmi bojovali a hráli dost nečistě,“ upozornil šternberský manažer Jan Trunda.

Hanáci dvakrát vedli, ale Bobři vždy dokázali vyrovnat. Na třetí gól vprodloužení ale už reagovat nemohli. „Bylo to rychlé utkání a my jsme po kombinačních akcích dokázali skórovat,“ dodal Trunda.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika