Šternberští hokejisté se tentokrát nedopouštěli svých tradičních chyb a vyplatilo se. Blansko sice do 34. minuty vedlo 1:0, ale Hanáci se nakonec radovali ze tří bodů (1:3). „Nedopouštěli jsme se hrubých chyb, což bylo nejdůležitější,“ řekl šternberský manažer Jan Trunda.

Domácí se dostali do tlaku jen v druhé desetiminutovce první třetiny. „Pak se hra vyrovnala a víc šancí jsme měli my. Naše mužstvo má sílu na otočení výsledku,“ poznamenal Trunda.

Přerov se na bod z Valašského Meziříčí pořádně nadřel. Bobři vedli 3:2 a svůj náskok mohli i zvýšit. Proti byl však skvělý gólman Láníček. Čtyři minuty před koncem normální hrací doby vyrovnal Hanák a muselo se prodlužovat. V nastavení několik šancí domácích zlikvidoval Láníček, a když se na druhé straně netrefil Sprušil, skóre se už neměnilo.

„Bez dvou hráčů se nám rozpadl první útok a museli jsme improvizovat. Dokázali jsme vybojovat bod, takže jsme spokojení. Bylo to velmi dobré a bojovné utkání,“ hodnotil přerovský kouč Radoslav Svoboda.

Uničovští hokejisté i s novými posilami proti favorizovanému Hodonínu dlouho pomýšleli na bodový zisk. Jenže hosté zápas otočili v přesilovkách. „Opustili jsme svou hru z první třetiny. Začali jsme se soupeřem lítat, což byla voda na mlýn Hodonína. Hosté hráli čtyřikrát za sebou přesilovku a tři dokázali využít,“ upozornil uničovský trenér Tomáš Sršeň.

Hanáci se sice ve třetí třetině zlepšili, ale kontaktní gól nedali. V domácím dresu se v dobrém světle uvedly nové posily. „Čížek, Pekr a Tihlář odvedli maximum. Byli pro nás velkým přínosem,“ chválil Sršeň.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika