Přerov v první polovině základní části prohrál jen jednou, ale v neděli se lídr soutěže nestačil divit. Blansko si s favoritem pohrálo a zvítězilo vysoko 8:2. „Dostali jsme od Blanska lekci z bojovnosti, z účelnosti a jednoduchosti hokeje. Nevyšlo to ani brankáři Láníčkovi, který pustil čtyři celkem laciné góly a museli jsme ho střídat,“ upozornil přerovský trenér Radoslav Svoboda.

Na druhou stranu viděl na debaklu i pozitiva. „Na mužstvo padla deka, ale myslím, že jsme to už potřebovali, abychom se dostali zpátky na zem. Už jsme dlouho vedli a dlouho jsme vyhrávali,“ přiznal Svoboda.

Derby mezi Uničovem a Šternberkem se lámalo na konci druhé třetiny, když hosté zvýšili na 4:2. „Zbytečně jsme faulovali a v oslabení jsme dostali gól. Je to náš standardní problém,“ posteskl si hrající trenér Uničova Tomáš Sršeň. „Byla to zasloužená výhra. Domácí jsme nepustili do tlaku. Herně jsme měli mírně navrch,“ poznamenal šternberský manažer Jan Trunda.

Nováček se přitom mohl vrátit do zápasu. Právě Sršeň proměnil trestné střílení a snížil na 3:5. Žádný závěrečný nápor se ale kvůli vyloučení uničovského hráče nekonal. „Nechápu, jak si to Komínek jako kapitán mohl dovolit. Budeme to ještě řešit,“ řekl Sršeň k vyloučení uničovského kapitána.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika