Suverénní Přerov


Velkým překvapením jsou dosavadní výsledky přerovských hokejistů. Tým v přípravě pouze jednou vyhrál, ale v dosavadních jedenácti kolech druhé ligy nasbíral 27 bodů. „První polovina je fantastická. Musíme ale zůstat oběma nohama na zemi,“ zůstává opatrný manažer Pavel Sedlák.

Následně vyjmenovává okolnosti, kterých si je třeba všimnout. „Všechny potenciální soupeře, kteří patří na špičku tabulky, jsme přivítali na domácím ledě. V brankáři Láníčkovi máme obrovskou jistotu, která se poté přenáší na ostatní hráče. Celkově se zlepšila obranná fáze,“ poznamenal Sedlák.

Výborné výsledky rozpoutaly ve městě hokejovou horečku. Na posledních domácích zápasech se návštěvy pohybovaly kolem dvou tisíc lidí. „Publikum nám musejí všude závidět. Nikde na žádném stadionu nezažijete ve druhé lize takovou atmosféru. Naši fandové dokážou povzbuzovat po celé utkání a to hráče vyburcuje k ještě lepším výkonům,“ chválí Sedlák.

Pozvolný rozjezd Šternberka


Šternberští hokejisté jako tradičně v úvodu sezony mají horší začátky. Tentokrát se jim ale nepodařilo chytit. Tým doplací na zcela zbytečné výpadky. Hanáci v několika zápasech jasně vedli, ale po zbytečných chybách soupeř skóre otočil.

Tímto způsobem přišli šternberští hokejisté o řadu bodů. „V dosavadních zápasech nás přehrála jen Technika Brno,“ tvrdí manažer Jan Trunda. „Výkonnost v první polovině základní části nebyla špatná, ale body jsou někde jinde. Pořád dokola doplácíme na individuální chyby jednotlivců. S dosavadním průběhem sezony jsme nespokojeni,“ má jasno Trunda.

Optimismus do šternberských řad však nalil víkendový zápas v Blansku, kde Šternberk vyhrál 3:1.

Nováček posiluje


Vedení HC Uničov již před sezonou upozorňovalo, že nově poskládaný kádr se může během sezony měnit. Po špatných výsledcích nováčka, který se usadil na posledním místě, se taky tak děje.

„Před sezonou jsme si nedělali přehnané iluze. Tým je úpně nový. Mysleli jsme na umístění kolem devátého desátého místa,“ přiznal uničovský trenér Tomáš Sršeň. Po úvodní výhře ve Šternberku ale nováček doplácel především na nepovedené první třetiny. V řadě zápasů už po úvodní dvacetiminutovce nebylo o co hrát.

Do Uničova zatím zamířilo pět nových posil a o dalších se jedná. „O doplnění kádru se bude rozhodovat v tomto týdnu,“ dodal Sršeň.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika