Na přerovských hokejistech nijak nebyla znát první porážka z Orlové. Šlágr kola postupně změnili v jednoznačnou záležitost. „Ze zápasu z Orlové jsme se poučili a tentokrát to bylo z naší strany o něčem jiném. Kluci podali fantastický výkon a předčili soupeře,“ byl nadšený přerovský trenér Radoslav Svoboda.

Hokej v Přerově nyní táhne, což potvrdila i nedělní dvoutisícová návštěva. „Pro diváky to byl určitě kvalitní zápas, který se musel líbit. Diváci vytvořili fantastickou atmosféru,“ pochvaloval si přerovský kouč.

Na poslední místo po porážce 0:4 v Karviné spadli uničovští hokejisté. Hosté přitom přežili první třetinu a mohli jít dokonce do vedení. „Konečně nám první třetina vyšla. Dostali jsme se i do dvou brejků. Jurčo byl přitom při samostatném nájezdu stržen, ale penalta se nepískala,“ upozornil uničovský trenér Tomáš Sršeň.

Domácí ale po přestávce dali tři góly a rozhodli. „My jsme dali regulérní gól, který ale nebyl uznán. Ve třetí třetině jsme sestavu stáhli na dvě lajny a dostali se do řady šancí. Kdyby byl gól uznán, ještě bychom zápas zdramatizovali,“ uvedl Sršeň.

Šternberští hokejisté se dál trápí. V neděli Hanáci doma prohráli s dosud posledním Valašským Meziříčím. Bobři ve 36. minutě již vedli 5:1 a domácím se podařilo jen snížit. „Opět jsme lehce inkasovali. Byla to zasloužená výhra hostů, kteří byli důraznější v koncovce,“ dodal šternberský manažer Jan Trunda.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika