Lídr soutěže přitom po první třetině vedl 3:1 a zdálo se, že na vítězné vlně bude pokračovat. Domácí však před druhou sirénou vyrovnali na 3:3.
Ve třetí třetině bylo jasné, že kdo dá gól, s největší pravděpodobností vyhraje. Hanáci měli několik šancí, které však neproměnili. Domácí naopak dvě minuty před koncem normální hrací doby využili dvounásobnou početní výhodu. Každá série jednou končí. V Orlové jsme však měli bodovat,“ přiznal přerovský trenér Radoslav Svoboda.

Uničovští hokejisté podle očekávání prohráli se silnou Technikou Brno 2:6. Jako tradičně druholigový nováček nezvládl začátek zápasu. Když v 10. minutě hosté zvýšili již na 3:0, v domácí brance nahradil Jedličku Hrušovský. Favorit však první třetinu vyhrál 4:1 a v dalším průběhu si už bez problémů pohlídal tři body. „Pro nás je to tradiční začátek. Zbytečné tři góly hned v úvodu daly utkání jasný směr,“ již poněkolikáté opakoval uničovský kouč Tomáš Sršeň.

Na jednoznačnou záležitost to vypadalo i v Novém Jičíně. Domácí nad Šternberkem ještě v 55. minutě vedli 6:2. Hanáci se ale v závěru vzpamatovali a snížili na 6:5. „Umrtvila nás první třetina, kdy jsme se dopustili hrubých chyb. Kontaktní branka padla bohužel velice pozdě. Domácí si ale za výkon v celém utkání zasloužili vyhrát. Hokej se nedá hrát posledních deset minut,“ objektivně přiznal šternberský trenér Lubomír Fischer.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika