Do východních Čech měli Hanáci odcestovat v úterý, už od rána se ale sociálními sítěmi šířily nepotvrzené informace, že někteří hráči Dynama jsou nakažení. Po poledni pak bylo jasno – utkání se odkládá. Stejně jako to páteční doma proti Litvínovu, jehož šatnou se onemocnění také prohnalo. Kohouti už museli odkládat nedělní domácí duel proti Třinci, nově se zástupci obou celků shodli na termínu 1. března.

Branislav Konrád se raduje z vychytaných nájezdů.
Po Krejčím i Konrád. Mora bude mít v Pekingu dva zástupce

„Vzhledem k dalším pozitivním nálezům na koronavirus v týmech HC Dynamo Pardubice a HC Verva Litvínov náš klub vyhověl žádosti soupeřů a odložil s nimi zápasy, které se měly původně odehrát v úterý 18. 1. a v pátek 21. 1. Náhradní termíny obou utkání jsou v jednání a brzy o nich budeme informovat,“ informuje Mora v tiskové zprávě.

<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="cs" dir="ltr">! INZERCE ! <br>Dnes s <a href="https://twitter.com/HCPCE?ref_src=twsrc%5Etfw">@HCPCE</a> - ODLOŽENO ⛔<br>Pátek s <a href="https://twitter.com/hcverva?ref_src=twsrc%5Etfw">@hcverva</a> - ODLOŽENO ⛔<br><br>Pro páteční termín <a href="https://twitter.com/telhcz?ref_src=twsrc%5Etfw">@telhcz</a> tedy hledáme soupeře, který není v karanténě. K nám do zimy se Covidu zatím zřejmě nechce. ??‍♂️</p>&mdash; HC Olomouc (@hcolomouc) <a href="https://twitter.com/hcolomouc/status/1483456641634906123?ref_src=twsrc%5Etfw">January 18, 2022</a></blockquote> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>

Na svém facebookovém profilu Hanáci zároveň oznámili, že se pokusí na páteční domácí duel domluvit místo Litvínova jiného soupeře. Olomouckým se nákaza covidem-19 zatím vyhýbá, všechna dosavadní utkání se odkládala kvůli pozitivním testům v kabinách protivníků.

Autor: David Jahoda