Nejveselejší přehmat vyrobil ve třetí třetině při závěrečném tlaku domácích. Jeden z ostravských hráčů dostal pukem do tváře, ale útočník Mory Petr Žajgla si šel sednout na trestnou za vysokou hůl.

Po klidné první třetině utkání s ostravskou Sarezou (4:3 v prodloužení) znovu svými verdikty znervózněl atmosféru na ledě. V dalším průběhu se zdálo, že dění na hrací ploše moc nezvládá.

„Bohužel, z hokeje, který v první třetině probíhal poklidně, najednou začal vylučovat. Hrály se buď přesilovky nebo oslabení. Je mladý a perspektivní, takže mu musíme dát ještě nějakou šanci. Obě utkání u nás se mu nepovedla,“ připomněl olomoucký trenér Petr Fiala předchozí zápas s Havířovem, v němž se vrátka od trestné lavice nezavřela.

Nabízí se proto otázka, jestli v dalším průběhu soutěže by Mora neměla tohoto sudího vetovat. „Právo veta jsme už využili proti jinému rozhodčímu. Nemůžete vetovat všechny,“ upozornil olomoucký trenér Petr Fiala.

Prvoligové kluby totiž mohou stopnout pouze omezený počet rozhodčích. „Můžeme vetovat jednoho hlavního a dva čárové,“ upřesnil Fiala. Z posuzování zákroků jsou zmatení především samotní hráči. „Je to těžké. Hlavně každý rozhodčí je jiný. Jeden píská všechno, další zase nic,“ říká olomoucký kapitán Richard Brančík.

Hokejisté proto musí z počátku zápasu rozhodčího otestovat. „Člověk se musí ze začátku přizpůsobit tomu, co rozhodčí píská. Někdy se z toho ale stává basket. Je to těžké,“ přiznal Brančík.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika