Z řady šancí ale proměnili tři, a tak do šaten se šlo za stavu 1:3. „Měli jsme několik šancí na zvýšení náskoku, které jsme ale neproměnili. Naopak po chybě v rozehrávce jsme inkasovali a domácí se dostali zpátky do hry,“ řekl olomoucký trenér Petr Fiala. Panteři se několikrát dotáhli na rozdíl jediného gólu a hosté měli co dělat, aby uchránili tři body.

„Bylo to velmi těžké. V první třetině jsme neproměnili několik šancí a málem nás to stálo body,“ poznamenal Fiala. Mora ale nakonec zápas dovedla k vítěznému konci. „Utkání se vyrovnalo a měli jsme i trochu štěstí. V poslední třetině jsme nemuseli tolik útočit, mohli jsme bránit a chodit do brejků,“ přiznal Fiala změnu taktiky.

Olomoučtí hokejisté po zranění Smejkala museli pozměnit složení útočných řad. Moře v sobotu vypomohl znojemský útočník Václav Meidl, starší bratr Radka, který hrál ve třetím útoku. „Ve druhém útoku jsme z Richarda Brančíka udělali levé křídlo a zápas odehrál solidně,“ dodal Fiala.

Premiérový zápas v první lize navíc odehrál Tomáš Sršeň junior a uvedl se dokonce gólem. „S jeho výkonem jsme mohli být spokojení. To, že dal gól, ale ještě neznamená, že má jisté místo v sestavě. Také další junioři hrají v první lize solidně,“ připomněl olomoucký trenér mladou krev Mory.

V dalším kole hrají olomoučtí hokejisté znovu venku. Ve třináctém kole první ligy změří Mora síly s Duklou Jihlava.

 

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika