Olomoučtí hokejisté měli hned od začátku na Vysočině navrch. „Naši kluci do utkání vstoupili s vervou od prvního vhazování. V první třetině nás trochu přibrzdilo dvojnásobné oslabení,“ řekl olomoucký trenér Petr Vlk.

„Nezvládali jsme nástupy ani do jedné z třetin. Vždy jsme se dostali pod tlak,“ postěžoval si domácí kouč Petr Novák.

Po dvou třetinách Hanáci vedli 1:0. Rozhodující úder Kohouti soupeři zasadili na začátku třetí dvacetiminutovky, kdy během 25 sekund odskočili na 3:0. „To byl asi rozhodující moment. Už jsme chtěli sestavu stáhnout na tři pětky, ale bohužel to mělo opačný efekt,“ dodal Novák.

Olomoucký gólman Štefan Žigárdy se dočkal první nuly v sezoně, ke které už byl několikrát blízko. „Štefan chytal výborně, jistě, v klidu. Jeho výkon ale musí být podpořen dobrou defenzivou. Kdyby ho naši hráči nechali vykoupat, tak by mohl chytat kdokoliv a do příležitostí by se soupeř dostal,“ upozornil Vlk na kvalitní obranu.

Rebel však v utkání mnoho vyložených šancí neměl. „Byli jsme důrazní a soupeř nás ve větší míře nepřečísloval. Občas došlo k situacím dva na jednoho. Bylo ale znát kvalitní dobruslování našich útočníků, kteří dokázali stáhnout pětimetrovou ztrátu na soupeře,“ pochvaloval si olomoucký kouč.

Zároveň ocenil celkový herní projev. „Zápas jsme odehráli výborně, co se týká pohybu, odolnosti v osobních soubojích a důrazu. Vytvořili jsme si i další šance, které jsme neproměnili. Výsledek 4:0 v Havlíčkově Brodě je dobrý,“ dodal Vlk.