Olomouckým hokejistům se povedl závěr první a začátek druhé třetiny, kdy šli do vedení 3:0. „Do utkání jsme nevstoupili špatně, bohužel z našeho tlaku jsme nic nevymysleli. Pomalu jsme ustupovali. Rozhodující okamžik celého zápasu byl gól na 2:0, který padl na konci první třetiny. Tenhle gól nám pak chyběl,“ prohlásil kouč domácího celku Petr Novák.

Domácí se přitom nevzdali a snížili na 2:3. Hanáci ale kontrovali dvěma góly a bylo rozhodnuto. „Trochu jsme se za tohoto stavu nadechli. Chtěli jsme hodně rychle vyrovnat, ale bohužel jsme zapomněli na zadní vrátka,“ posteskl si Novák.

„Jsme spokojeni s tím, že jsme utkání dotáhli do vítězného konce. Také s předvedenou hrou jsme spokojeni. Více to nechci komentovat,“ vyjádřil stručně své pocity olomoucký trenér Petr Vlk.

Již dnes série pokračuje čtvrtým zápasem. V případě výhry hostů, Mora postupuje do čtvrtfinále, pokud uspěje Rebel, rozhoduje se v neděli v Olomouci. „Není důvod ke změně sestavy ani taktiky. Tato hra nám přinesla úspěch. Je to o důslednosti a zodpovědnosti. Uděláme vše pro postup,“ řekl Vlk.

„Už se soustředíme na čtvrtý zápas a na to, jak se vrátíme do Olomouce,“ předpovídá šéfhavlíčkobrodské střídačky.