Mora sice otevřela skóre, ale Sareza se dostala do vedení 3:2. Nešťastný vlastní gól Chmelíře ale olomouckou vírou nijak neotřásl a vítěz skupiny Východ vposlední třetině nasázel soupeři pětgólů.

„Vstup do třetiny se nám povedl. Když se nám takhle rychle podaří skóre otočit, soupeř musí hru otevřít. Měli jsme prostor krychlým protiútokům,“ okomentoval olomoucký trenér bohatý gólový příděl.

Sareza měla přitom dlouho navrch a byla hodně nebezpečná. „Čtyřicet minut jsme hráli perfektní hokej vpohybu, tlaku, byli jsme schopni dojíždět soupeře ve vlastní obraně. Play-off je otrpělivosti, bolesti, nervové vyrovnanosti. My jsme vtom prohráli na celé čáře a voslabeních jsme dostali góly. Proto jsme prohráli,“ posteskl si ostravský kouč Jan Vavrečka.

Moře totiž vzávěrečné dvacetiminutovce výrazně napomohly četné přesilovky, které domácí dokázali využít. „Vposlední třetině se nechali vyloučit hráči, kteří se nechali vyprokvat. Byl jsem docela naštvaný,“ neskrýval Vavrečka rozladění.

Olomoučtí hokejisté tak vsérii vedou 2:0. Oba zápasy ale vypadaly diamatrélně odlišně. Zatímco vprvním duelu Hanáci jasně dominovali, vodvetě ostravští hokejisté dlouho vzdorovali. „Každý zápas play-off je jiný. Tentokrát soupeř začal velmi dobře. Čtyřicet minut to byl boj,“ poznamenalVlk.

„Vprvním zápase jsme byli možná moc přemotivovaní. Výsledek druhého utkání vypadá ještě hůř. Doufám, že tato porážka našim klukům vyčistí hlavy. Po delší pauze třeba vydržíme hrát tak kvalitně ne čtyřicet ale šedesát minut,“ věří Vavrečka.

Olomoučtí hokejisté po dvou domácích výhrách mají nakročeno do semifinále. Vlk ale varuje. „Vítězství nesmíme přeceňovat. Čeká nás ještě hodně práce.“

Čtvrtfinálová série pokračuje vOstravě ve čtvrtek a pátek. Případný pátý zápas vOlomouci je na programu vpondělí od 19hodin.