Dukla na Hanou přijela se šňůrou pěti výher vřadě. Hanáci již po 61sekundách šli do vedení a další dva góly přidali vpřesilovkách. „Věděli jsme, že sJihlavou nás nečeká nic jednoduchého, její výsledky nasvědčovaly tomu, že se jejich hra zlepšila. Jsme spokojeni svýsledkem, vyšla nám první třetina,“ řekl olomoucký trenér PetrVlk.

Nad vedením 3:0 se ale vznášel černý mrak. Vpolovině prvn třetiny totiž Míka umantinelu srazil Ministra tak, že centr prvního útoku musel být doveden do šatny. Rozhodčí Jeřábek přitom původně avizoval dvouminutové trest, poté ale co se byl na zraněného olomouckého útočníka podívat na lavičce, změnil svůj verdikt na pět minut a dokonce.

„Milan byl totálně aut. Když je kluk tak dobitý, není to jen na dvě minuty,“ divil se Vlk prvnímu verdiktu. Ministr se naštěstí po přestávce na led vrátil. Horší je to sobráncem Bartoněm, který odstoupil kvůli poraněnému koleni.

Ve druhé třetině ale už vyprchala převaha domácích a Dukla začala zlobit. „Do druhé třetiny jsme nastoupili pasivně a nechali jsme Jihlavu svými nedůslednostmi dostávat se do šancí. Udělali jsme nějaké fauly, dostali jsme gól,“ poznamenalVlk.

Na úvodní gól hostů naštěstí Hanáci vzápětí odpověděli a definitivně srazili soupeře na kolena. „Jsme samozřejmě rádi, že jsme odpověděli velmi brzy, odskočení na rozdíl tří branek bylo důležité. Kdyby Jihlava dala na 3:2, bylo by vše ještě otevřené,“ dodalVlk.

Ve výborných výkonech pokračuje čerstvá zlínská posila útočník Jiří Ondráček. Ke středeční výhře přispěl jedním gólem a dvěma asistencemi, přičemž přihrávka na čtvrtý gól zpoza branky připomínala umění legendárního Wayna Gretzkyho. „Tři zápasy odehrál výborně,“ pochvaloval siVlk.

Juniorský reprezentant je však na Hané pouze na střídavé starty a jeho mateřský oddíl si ho může kdykoliv stáhnout. „Může se stát, že si ho Zlín při nedostatku hráčů stáhne zpátky. Stím musíme počítat,“ uvědomuje siVlk.