„Doplatili jsme hlavně na neproměňování šancí,“ říká olomoucký trenér Petr Vlk.

Rozhovor

Máte za sebou základní část první ligy, která nenaplnila očekávání. V čem hledat příčiny současného umístění?
Se základní částí určitě nemůžeme být spokojeni. Spoustu utkání jsme prohráli o gól. Doplatili jsme na nedůslednosti, které nás stály body. Řadu zápasů jsme měli rozehraných na zisk jednoho nebo dvou bodů a nakonec jsme neměli žádné. Tyto body pak chybějí. Do nadstavbové části půjdeme s tím, aby k žádným chvilkovým výpadkům už nedocházelo.

Tým navíc pravidelně ztrácel body s týmy ze spodních pater tabulky. Především v domácích zápasech, kdy soupeř jen brání, se dají tyto ztráty přičíst hlavně nevyužívání přesilovek?
Samozřejmě, že přesilovky nám taky nešly, ale není to jen tím. V domácích zápasech s papírově slabšími soupeři to bylo hlavně o proměňování šancí. Třeba s Kadaní jsme doma prohráli 0:4 a poměr střel byl 50:18. Bylo to hlavně o proměňování šancí, větším klidu na hokejkách a důrazu před brankou.

Neuškodil nakonec hráčům i letní Tipsport Cup, ve kterém tým dokázal odehrát vyrovnané partie s extraligovými soupeři? Neuspokojili se hráči po těchto výsledcích?
To si nemyslím. Na konci letní přípravy jsme už hráli zápasy s týmy z naší soutěže. Pro hráče byl Tipsport Cup taková konfrontace, zahrát si s extraligovými týmy. Výpadky byly hlavně o nedůslednosti.

Jaké máte cíle do šestnáctikolové nadstavbové části?
Říkáme to stále od té doby, co jsme s kolegou Fialou v Olomouci. Nechceme si dávat nějaké dlouhodobé cíle, zaměřujeme se na každý zápas zvlášť. Samozřejmě, že chceme udělat co nejvíce bodů a dostat se v tabulce co nejvýše.

Los nadstavbové části byl vcelku příznivý alespoň v tom ohledu, že s výjimkou zápasu v Mostě odpadlo dlouhé cestování do severních Čech.
Co se týče cestování, tak rozlosování špatné není. Ale těžko si v této soutěži můžeme vybírat soupeře. Základní část ukázala, že každý může vyhrát i prohrát s každým.