Ve druhém kole soutěže zde olomoučtí hokejisté prohráli 3:5. „Třebíč je doma velmi nepříjemná. Je to pro nás těžký soupeř,“ avizuje olomoucký trenér Petr Fiala.

Domácí navíc v předchozím kole potrápili vedoucí tým skupiny Východ. V Brně třebíčští hokejisté dlouho pomýšleli na body a Kometa o výhře 5:2 rozhodla až v závěrečné třetině. „Třebíč odehrála velice solidní výsledek v Brně,“ všiml si Fiala.

Mora se ale po středeční výhře 6:2 nad Šumperkem posunula na druhé místo a ve vyrovnaném boji s ostravskou Sarezou je každý bod dobrý. „Určitě nebudeme chtít utkání odehrát bez bodů,“ plánuje olomoucký trenér.

Hanáci mají přitom značné problémy se sestavou. Kvůli zranění chybí Smejkal, Davídek a Paška, na soustředění s reprezentační dvacítkou před mistrovstvím světa jsou Janáček a Radek Meidl.

„Zápas v Třebíči ještě odehrajeme na tři pětky a po novém roce se nám marodi vrátí. Mužstvo bude snad tak stabilizované jako na začátku sezony,“ přeje si Fiala.

Horácká Slavia je v průběžné tabulce východní skupiny první ligy na šestém místě. Ani domácí prostředí nepředstavuje pro Třebíč nedobytnou tvrz, když tým na vlastním stadionu z patnácti zápasů vytěžil pouze sedmnáct bodů.

Po dnešním 32. kole má první liga dvoutýdenní přestávku. Mora začne nový rok 5. ledna domácím zápasem s rivalem z Prostějova.

Program 32. kola, sobota:

Skupina Západ: 17.30: Mladá Boleslav – Beroun, Chomutov – Vrchlabí, Most Kadaň. 18.00: Hradec Králové – Havlíčkův Brod.
Skupina Východ: 17.00: Šumperk – Dukla Jihlava, Třebíč – Olomouc, Prostějov – Kometa Brno. 17.30: Havířov – Sareza Ostrava.