Vlastenec, střídání gólmanů, trestné střílení. Taková byla série se Sarezou.

HC Olomouc – Sareza Ostrava 6:2 (3:1, 1:0, 2:1)

Klíčový moment: Neuběhlo ani pět minut a Hanáci vedli 2:0. Domácí tým hned pět gólů vstřelil v přesilovkách. „Rozhodla naše vysoká produktivita v přesilovkách,“ řekl olomoucký trenér Petr Fiala.

HC Olomouc – Sareza Ostrava 7:3 (1:0, 1:3, 5:0)

Klíčový moment: Šestnáct sekund před druhou sirénou si Chmelíř srazil puk do vlastní branky. Olomoucké hokejisty to ale nesrazilo a v závěrečné třetině soupeři nasázeli pět gólů. „Jsme velmi rádi, že se hráči nepoložili po nešťastné třetí brance. Do poslední třetiny se nám podařil vstup a zvládli jsme ji perfektně,“ pochvaloval si olomoucký kouč Petr Vlk.

Sareza Ostrava – HC Olomouc 6:4 (1:2, 3:1, 2:1)

Klíčový moment: V závěru už se čeká na prodloužení, ale minutu a půl před koncem Svačina střílí vítězný gól. „Dostat takový hloupý gól, to by se nemělo stávat. Ostravský útočník prošel přes Ondru Kříže dost snadno, ale to se prostě stává,“ uvedl Fiala.

Sareza Ostrava – HC Olomouc 2:3 v prodloužení (2:1, 0:0, 0:1 – 0:1)

Klíčový moment: Štefan Žigárdy vydržel v brance jen čtyři minuty. Po dvou gólech jej střídá Dalibor Sedlář, který už žádný gól nepustil. Na začátku prodloužení o výhře rozhoduje Richard Brančík. „Přesto, že jsme prohrávali 2:0, jsme věřili, že vítězství uděláme,“ tvrdil Vlk.

HC Olomouc – Sareza Ostrava 7:4 (2:3, 2:0, 3:1)

Klíčový moment: Rozjetý Richard Bordowski je na začátku třetí třetiny podražen a Milan Ministr z trestného střílení zvyšuje na 5:3. Sareza odpadla a Mora dokráčela za postupem. „Kluci si po první třetině uvědomili, že nám vítězství Ostrava nenechá a šli jednoznačně za svým cílem,“ poznamenal Fiala.