„Je to určitě lepší, než kdybychom s nimi čtyřikrát prohráli. Nemůžeme ale počítat, že nám soupeř sérii vypustí,“ varuje olomoucký trenér Petr Fiala. Zároveň přiznal, že už před play-off v klubu odhadovali, že by právě Sareza mohla být čtvrtfinálovým soupeřem Mory.

„Zkraje play-off jsme s tímto soupeřem trochu počítali a vyšlo to. Jestli je to dobře nebo špatně, teprve uvidíme. Předpokládám, že soupeř nám čtvrtfinále neodevzdá. Musíme podat maximální výkon, abychom postoupili dál,“ uvědomuje si trenér.

Hanáci sice vyhráli základní část skupiny Východ, mezi největší favority však nepatří. „Proto nemusíme být z play-off nijak nervózní. Můžeme jen potvrdit, že výsledky ze základní části nebyly náhoda,“ dodal Fiala.

Před čtvrtfinále se olomouckému týmu vyprázdnila marodka. Jedinou výjimkou je útočník Jiří Ondráček, který má problémy s ramenem. „Včera jsme byli u doktora Holibky, který stanovil měsíční odpočinek,“ upřesnil vedoucí družstva Jaromír Píchal.

Tím ale výčet absencí zřejmě končí. Další dlouhodobě zranění hráči už odehráli přípravný zápas a zátěž zvládnou. „Jirka Ondráček je asi jediným hráčem, který by nám měl chybět. Ještě věříme, že přijde Luboš Štach ze Znojma. Sestava by tedy měla být optimální,“ poznamenal Fiala.

Olomoucký tým v Brně i na posledních trénincích nastupoval v pozměném složení útoků. Na křídlech Ministrovy formace hrál Davídek s Bouzem, k Brančíkovi s Žajglou naskočil Smejkal.

Třetí útok se pak vrátil k loňskému složení v podobě Bordowski, Čuřík, Zbořil. „Je dost možné, že to takhle bude. Ještě není jisté, jak to bude s Richardem Bordowskim, který měl teploty. Bude záležet na tom, kolik vydrží,“ dodal Fiala.

Čtvrtfinálová série mezi HC Olomouc a Sarezou Ostrava začíná úvodními dvěma zápasy v neděli a pondělí na olomouckém stadionu. Nedělní utkání začíná v 17 hodin a v pondělí o hodinu později.