Pro vývoj zápasu bylo rozhodující, že hosté ubránili několik dvojnásobných oslabení a sami využili dvě přesilovky. Jestřábi přitom až do začátku třetí třetiny vedli.

„Derby je ale vždy vyhecované. Byli bychom rádi, kdybychom bojovný výkon předvedli v každém zápase. Bez bojovnosti totiž nejsme tak efektivní,“ odmítl olomoucký trenér Petr Fiala, že by nepříznivý vývoj zápasu měl na jeho svěřence negativní vliv.

Zápas se lámal v polovině třetí třetiny za stavu 3:3. Prostějovští hokejisté nejprve nezužitkovali další přesilovku pět na tři a poté byl hodně kuriózně vyloučen domácí Pavelek. Hrál totiž s rozepnutým řemínkem na helmě.

Následnou přesilovku Mora dokázala využít a poprvé v derby šla do vedení. „Je to v pravidlech. Když se hráč s rozepnutým řemínkem dotkne kotouče, je vyloučen. Tak zkušený hokejista jako Pavelek by o tom měl vědět,“ divil se Fiala.

Olomoučtí hokejisté přitom vyhráli derby po předchozí ostudné domácí prohře 1:2 s Třebíčí.

„V sobotu jsme odehráli bídně první třetinu. Pak jsme se zlepšili, ale neproměňovali jsme šance. Ani v Prostějově nebyla první třetina z naší strany excelentní. Od druhé třetiny jsme hráli to, čeho jsme schopni a navíc jsme byli produktivní,“ porovnával olomoucký trenér oba poslední zápasy.

Hosté tentokrát do hry nasadili kompletní čtyři pětky. Čtvrtá formace se ale na led moc nedostala. „Při hře pět na pět jsme je tam dvě třetiny posílali. V poslední dvacetiminutovce už se na led ale nedostali. Odehráli tak sedm střídání,“ dodal Fiala.

Po středeční výhře se tak olomoučtí hokejisté vedoucí Kometě přiblížili na dva body. Již zítra se přitom Mora může do čela skupiny Východ dostat, protože na domácím ledě hostí právě brněnský celek.