Řada hráčů tak bude nakonec působit v jiném klubu. Do začátku přípravy na ledě by měl ale současný početný kádr zůstat beze změn. „Šanci dostanou úplně všichni. Bude záležet na každém z hráčů, jak s ní naloží. Do srpna tady všichni hráči zůstanou,“ řekl generální manažer Mory Erik Fürst.

Na Hané přitom v letní přípravě nikdy tolik hokejistů v letní pauze netrénovalo. Po hromadném přestupu pětice z Komety Brno se však tým rozrostl na téměř tři desítky. „Ani já nepamatuju, že by tady bylo tolik hráčů,“ přiznal Fürst.

V klubu si od přetlaku hokejistů slibují zkvalitnění kádru. „Každopádně se zvedla konkurence. Bude záležet na hráčích, jak se svou šancí naloží,“ poznamenal Fürst.

Do týmu sice přibylo několik zkušených hráčů, vedení však věří, že se prosadí i mladíci. „Chceme, aby se prosadili mladí hráči. Je jasné, že první dvě lajny budou složené ze zkušených hráčů, ale v dalších by se o místo měli poprat mladí,“ představuje si Fürst.

Po příchodu posil z brněnské Komety se na Hané žádné nové tváře neočekávají. „Kádr je uzavřen,“ dodal Fürst.

I v další sezoně bude v Olomouci působit gólman Dalibor Sedlář. „Se Zlínem jsme se domluvili, že u nás bude hostovat i v další sezoně,“ upřesnil Fürst.

Do tréninku se už zapojil i renkonvalescent Jakub Čuřík. Naopak útočníci Radek Meidl a Michal Černý začnou trénovat až později. „Meidl je po operaci ramene a snad stihne začátek přípravy na ledě. Černý prodělal operaci kolene a bude záležet na průběhu rehabilitace,“ uvedl generální manažer.