První třetinu sice Hanáci vyhráli 2:0, ale hosté měli řadu šancí. „Dvakrát jsme trefili tyčku, Kostourek neproměnil nájezd. Pro celý zápas bylo rozhodující, že jsme nevyužili dvouminutovou přesilovku pět na tři. Říká se, že kdo nedá gól při pět na tři, tak prohraje. To se potvrdilo,“ řekl brněnský trenér Vladimír Kýhos.

Po přestávce však iniciativu převzali hosté a dokázali vyrovnat. „Ve druhé třetině jsme inkasovali po situacích, na které jsme hráče upozorňovali,“ poznamenal olomoucký kouč Petr Vlk k neplnění taktických pokynů.

Po vyrovnání se však karta znovu obrátila a Mora měla několik šancí zápas rozhodnout už v normální hrací době. „V poslední třetině jsme si vytvořili šance. Hráli jsme několik přesilovek a už po základní hrací době jsme mohli vyhrát,“ připustil Vlk.

Skóre se neměnilo ani v prodloužení, a tak rozhodovaly nájezdy. Z domácích exekutorů byli úspěšní Ministr, Kříž i Davídek, zatímco za hosty se trefil jen Brabenec. Zatímco Ministr s Křížem patří mezi osvědčené střelce penalt, zařazení Davídka trochu překvapilo. „Samostatné nájezdy se trénují, a tak víme, kdo góly dává. Proto tam šli tito tři hráči,“ vysvětlil Vlk.

Po dvou porážkách od Mostu a Havlíčkova Brodu Mora konečně zabrala. „Po dvou předchozích zápasech jsme předvedli zlepšený výkon. Jsme rádi, že jsme se prosadili na penalty,“ pochvaloval si Vlk.

Gólman Dalibor Sedlář navíc svůj tým podržel a dal snad zapomenout na nepřesvědčivé výkony brankářů v první dvou kolech. „Neřešil bych, jestli jejich výkony byly nestabilní. Od toho v bráně jsou, aby chytali,“ odmítl Vlk blíž situaci rozebírat.

Na derby bylo pozitivní i to, že se olomoučtí hokejisté nepoložili po vyrovnání na 2:2 a naopak byli aktivnější. „Kometa je určitě silný tým a do zápasu jsme nešli s tím, že neinkasujeme. Jsme samozřejmě rádi, že nás vyrovnání nedostali do kolen,“ dodal Vlk.