„Asi by ty moje góly neměly význam, kdybychom nevyhráli,“ říkal po utkání nejproduktivnější hráč HC Olomouc v minulé sezoně. Mora se silným soupeřem vedla po první třetině dva nula.

„Byly to strašně důležité body, po dvou prohrách jsme se zvedli, navíc s tak kvalitním soupeřem,“ spokojeně vyprávěl olomoucký centr po utkání, když v řádné hrací době vstřelil dvě branky a třetí přidal v penaltové loterii.

Rozhovor

Začíná se blýskat na lepší časy?
Tenhle tým je silný, měli jsme tvrdou přípravu, ve které jsme hráli výborné zápasy proti extraligovým týmům. Pak přišla změna v podobě dvou papírově lehčích soupeřů. Prvoligový hokej je trochu jiný, potřebujeme se do toho vrátit. Už se to určitě bude zlepšovat, neviděl bych to černě.

Hrálo se vám lépe proti jednomu z favoritů ligy než proti Mostu a Havlíčkovu Brodu?
Určitě! Ti hráči chtějí hrát hokej, jezdí se nahoru dolů, je to velice atraktivní pro diváky, trochu horší pro brankáře. Já myslím, že s Mostem to byl taky kvalitní zápas. Dali nám ale tři góly z brejku a vyčapal nás Horčička. Možná jsme ty slabší soupeře mírně podcenili. Neviděl bych to ale špatně, je začátek sezony a ta soutěž je hodně dlouhá.

Cítili jste, že máte v brance oporu?
Kluci si to už vybrali a další zápasy budou lepší a lepší.

Která z těch tří branek vás nejvíce potěšila?
Já myslím, že je to úplně jedno. Pro nás je důležité, aby se v zápase udělaly body. Těžko nám k něčemu budou nějaké osobní statistické úspěchy. Je skvělé, že jsme se po těch dvou zápasech zvedli a zrovna s tak těžkým soupeřem. Vzhledem k tomu, že Brno bude patřit k těm nejlepším v lize, tak parádní dva body.

Po čtyřiceti minutách byl nerozhodný stav 2:2. S čím jste šli do poslední třetiny?
Nechtěli jsme jen bránit. Když tým začne bránit výsledek, tak je z toho většinou průser. My se snažíme hodně napadat jedním útočníkem, jsme v podstatě všichni zdraví, máme čtyři kompletní formace, takže není se na co šetřit. Defenziva by pro nás byla největší krok zpět.

Spolupráce v první formaci klape?
My už jsme spolu se Smejkym (Smejkal, pozn. red.) hrávali několik let, víme o sobě. Nemám si na co stěžovat, body jsme dělali v přípravě, hraje se nám dobře.