Domácí skóre otevřeli již po minutě a sekundě, kdy se po objetí branky ke vzdálenější tyči trefil Ondráček.

Mora ovýsledku rozhodla vpolovině úvodní třetiny. Nejprve se při přesilovce pět na tři trefil Bouz a po další minutě vpokračující početní výhodě ranou od modré Vyrůbalík.

Hosté sice ve druhé třetině vykřesali naději, ale jejich vyhlídky na zdramatizování zápasu vzala po 23sekundách trefa Brančíka. „Čtvrtý gól byl hodně důležitý. Kdyby hosté snížili na 3:2, utkání by se vyvíjelo jinak,“ řekl olomoucký trenér PetrVlk.

Takhle se už závěrečná dvacetiminutovka jen dohrávala. Skóre mohl ještě zvýšit Ministr, který ale trestné střílení nařízené za sražení Zbořila neproměnil.

Jedinou kaňkou bylo zranění obránce Bartoně. „Vypadá to na problémy skolenními vazy,“ avizovalVlk.

HC Olomouc– Dukla Jihlava 4:1 (3:0, 1:1, 0:0)

Branky: 2.Ondráček, 11.Bouz (Ondráček, Bartoň), 12.Vyrůbalík (Brančík), 37.Brančík (Ondráček)– 37.Suk (Staněk). Rozhodčí: A. Jeřábek– Bryška, Chytil. Vyloučení: 10:6, navíc Míka (J) 5minut do konce. Využití: 2:1. Diváci:1250.

HC Olomouc: Žigárdy– Kříž, Nedbálek, Bartoň, Vyrůbalík, Všetečka, Ondrušek. Jurdič– Bordowski, Ministr, Zbořil– Ondráček, Brančík, Žajgla– Davídek, Janečka, Bouz– Skácel, Čuřík, Luňák. Trenéři: Petr Fiala a PetrVlk.

Dukla Jihlava: Řehoř– Míka, Ficenc, Staněk P., Kolafa, Duben, Štrach– Man, Bakus, Kubát– Říha, Hanzal, Krupka M.– Suk, Kopecký, Čachotský. Trenér Karel Dvořák.