Hanáci přitom mohli vyhrát už v normální hrací době. Z přesilovek ale domácí nevytěžili ani gól, při vlastní početní výhodě dokonce inkasovali.

„Přesilovky nám nevycházely ani v Chrudimi, a tak jsme sestavu malinko přeskupili. V přesilovkách se musí hrát jednoduše. Chybí přesná přihrávka a rychlá střela. Když se nedaří kombinační hokej, musí se to hrát na obránce a pak střílet na branku,“ má jasnou představu olomoucký trenér Petr Fiala.

Podívejte se: VIDEO a reportáž ze zápasu Olomouc - Hradec Králové

Před pondělním duelem měla Mora na svém kontě pouhé dva body, takže proti Hradci museli Hanáci za každou cenu zabrat.

„Měli jsme za soupeře nejen kvalitní mužstvo ale i vlastní nervozitu, která se projevovala právě v situacích, kdy jsme měli výhodu dvou hráčů. Přesilovky pět na tři byly dlouhé, ale přesto jsme si v nich vytvořili jen jednu šanci. S tím nemůžeme být spokojeni,“ přiznal Fiala.

V přípravě navíc Mora s východočeským klubem dvakrát hrála a ani v jednom případě soupeře neporazila. „Jsme rádi za dva body proti mužstvu, které hraje nebezpečný brejkový hokej. Dva body jsou ubojované. Máme je ale a představuje to pro nás odražení od spodku,“ věří olomoucký kouč.

Hradečtí hokejisté byli přitom na Hané hodně nebezpeční. Dvakrát vedli a za stavu 2:2 ještě trefili břevno.

„Bylo to bojovné utkání, ve kterém se hrálo nadoraz. Cením si toho, že jsme přežili spoustu oslabení a výborně jsme se ubránili. Škoda, že jsme v přesilovce jen nastřelili břevno. Jsme spokojeni s bodem,“ hodnotil hradecký trenér Pavel Pazourek.