Vyrovnaný zápas, poměr střel na branku byl 34:34, nakonec vyzněl lépe pro domácí. Bylo to především zásluhou útočníka Daniela Bryneckého, který dal tři branky.

Mora znovu potvrdila, že proti týmům, které jsou v tabulce pod ní, se jí nedaří. V Havířově dvakrát prohrávala o dvě branky. V 55. minutě snížil Zbořil na 2:3.

Pak Hanáci zkusili power-play. Minutu a půl před koncem už brankář Žigárdy na svém pracovišti nebyl. Ale riziko se olomouckému týmu nevyplatilo, v čase 59:28 inkasoval počtvrté a bylo rozhodnuto.

Havířov – HC Olomouc 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 7. Brynecký (Sikora, Piecha), 25. Brynecký (Piecha), 39. Brynecký (Piecha), 60. Štefanka – 26. Davídek (Mikšan, Ministr), 55. Zbořil (Vlk, Ondrušek). Rozhodčí: Blecha – Poruba, Vengřín. Vyloučení: 6:6, navíc Paška (O) 5 plus do konce. Využití: 1:1. Diváci: 889.

Havířov: Valent – Kolarz, Štefanka, Evan, Klimeš, Novák, Lašek, Vydra, Hegegy – Pavelek, Vala, Přeučil – Brynecký, Piecha, Sikora – Seman, Zeliska, Steber – Lukačovič, Haas, Velecký.

HC Olomouc: Žigárdy – Ministr, Smejkal, Coufal, Čuřík, Brančík, Paška, Řípa, Davídek, Ondrušek, Zbořil, Kříž, Vyrůbalík, Sakrajda, Nedbálek, Ostrčil, Vlk, Bartoň, Mikšan, Žajgla, Mikel. Trenéři Petr Vlk a Petr Fiala.