První místo zaručuje lepší výchozí pozici pro play-off. „Je významné hlavně proto, že semifinálové série začínají doma,“ vyzdvihl význam vítězství ve skupině brněnský trenér Vladimír Kýhos.

Kometa na olomoucké hokejisty ztrácí jediný bod. Souboj o první místo by proto měl být vyrovnaný až do posledního kola. „Jestliže se chceme na prvním místě udržet, nic jiného nezbývá, než jít zápas od zápasu,“ chce se olomoucký trenér Petr Vlk soustředit na každého soupeře zvlášť.

Mora dnes a v sobotu hraje na ledě soupeřů, v pondělí zakončí základní část. Poté budou mít olomoučtí hokejisté čtrnáctidenní přestávku, během níž odehrají přípravný zápas s Kometou Brno.

Jako první se bude z trůnu východní skupiny snažit Kohouty sesadit Havířov. Panteři jsou tři kola před koncem základní části na třetím místě, ale před Sarezou Ostrava a Duklou Jihlava mají minimální náskok.

Olomoučtí hokejisté mají s Havířovem v této sezoně vynikající bilanci, když všechny tři duely vyhráli. Doma Mora Pantery smetla 5:1 a 5:0, v Havířově Hanáci vyhráli 5:3. Panteři však drží sérii tří výher v řadě, když si postupně poradili se Sarezou 4:2, s Kometou 4:3 a naposledy vyhráli v Šumperku 4:3.

Hosté navíc dnes nastoupí oslabeni o obránce Ondřeje Kříže, který v sobotu odstoupil ze zápasu po první třetině. „Má lehce natažená třísla. Teď má nařízen klid, zpátky na led se vrátí v pátek,“ řekl vedoucí družstva Jaromír Píchal.

Program 42. kola:

ST: 17.30: Ml. Boleslav – Kadaň, Most – Chomutov, Havířov – Olomouc, 18.00: Třebíč – Šumperk, Prostějov – Ostrava, Kometa – Jihlava, Hr. Králové – Beroun, Havl. Brod – Vrchlabí.