Vprvní třetině přitom Hanáci neproměnili dvě přesilovky pět na tři. Vsobotní derby tyto nevyužité výhody olomoucké hokejisty hodně srazily a napomohly tak Jestřábům kvýhře. VBrně ale bylo vše jinak. „Knevyužitým přesilovkám jsme se nevraceli. První třetinu jsme totiž neodehráli špatně,“ řekl olomoucký trenér PetrFiala.

Mora totiž udeřila ve druhé dvacetiminutovce, kdy vrozmezí deseti minut nastřílela tři góly. Vdalším průběhu už si hosté výhru pohlídali. „Rozhodli tři góly voslabení. Při brněnských přesilovkách jsme byli odvážní vrychlých protiútocích a tyto situace jsme dobře provedli,“ pochvaloval siFiala.

Také Mora ale inkasovali při vlastní přesilovce a dokonce dvojnásobné. Za stavu 2:5 hrála Olomouc počtvrté vzápase dvojnásobnou přesilovku, jenže jí ujel brněnský bek Mikel a prostřelil gólmana Žigárdyho. „Tolik gólů voslabení se jen tak nevidí. Ani my jsme to úplně nezvládli,“ dodal druhý olomoucký trenér PetrVlk.

Výhra vBrně je oto překvapivější, že přišla po ostudné porážce 1:3 vderby, „Když se vyhraje, je výkon logicky lepší. Znaší strany to byl jeden znejlepších zápasů vsezoně,“ porovnávalFiala.

Vnovém dresu se gólem uvedl devatenáctiletý útočník Jiří Ondráček. „Na pravém křídle Brančíkova útoku hrál velmi solidně. Když bude takhle pokračovat, bude posilou,“ odhadovalFiala.

Vdalším kole Hanáci v sobotu na domácím ledě přivítají Pantery zHavířova, kteří ve středu doma překvapivě prohráli 1:2 po samostatných nájezdech sposledním Šumperkem.